spravy.sk spravy.sk

Leclerc priznal, že v niektorých situáciách bude tímovú réžiu akceptovať
zdroj: Ferrari

Leclerc priznal, že v niektorých situáciách bude tímovú réžiu akceptovať

Charles Leclerc podáva od začiatku sezóny veľmi dobré výkony, ale vo Ferrari bol do istej miery degradovaný do pozície dvojky. Tím sa v rozhodujúcich okamihoch priklonil na stranu Sebastiana Vettela a napokon to vyznelo dosť kontraproduktívne.

"V závislosti od situácie," odpovedal Leclerc na otázku, či bude naďalej ochotný akceptovať tímovú réžiu. "Vo Formule 1 pochopiteľne vždy budú takéto tímové príkazy. Vždy ide o situáciu a v niektorých situáciách to budem akceptovať."

Po Veľkej cene Číny sa mal talentovaný Monačan porozprávať so šéfom tímu Mattiom Binottom. "Opýtal som sa ho na to, ale odpoveď je v podstate vždy rovnaká. Práve on rozhoduje na boxovom múre a k dispozícii tam majú omnoho väčšie množstvo dát, ako ich mám ja v aute. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť."

"Keď však sedíte v aute a povedia vám, že máte druhého jazdca pustiť dopredu, tak to hnevá. Pre každého, kto jazdí, sú takéto inštrukcie frustrujúce."

"Na druhej strane im istým spôsobom rozumiem," pokračoval Leclerc vo štvrtok v Baku. "Seb je v tíme už piaty rok a získal už štyri tituly. Ja som len vo svojej druhej sezóne v F1. Mám ešte čo dokazovať a je len na mne, aby som v aute odviedol najlepšiu možnú robotu a ukázal, na čo mám. Musím pokračovať v tom, čo robím, musím sa zlepšovať a azda sa to čoskoro zmení."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac