spravy.sk spravy.sk

Opustí F1 Interlagos a vráti sa do Ria?
zdroj: Pirelli Motorsport

Opustí F1 Interlagos a vráti sa do Ria?

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Formula 1 by mohla onedlho opustiť Interlagos. Prvé problémy začali vtedy, keď dal Bernie Ecclestone krátko pred koncom svojho úradovania Brazílčanom výhodnú zmluvu: preteky vraj organizujú zadarmo.

Potom sa hovorilo o všetkom možnom a v poslednej dobe začína záujem o organizovanie veľkej ceny prejavovať Rio de Janeiro. Na tamojšom okruhu Jacarepagua sa už súťažilo v roku 1978 a potom neprestajne od roku 1981 do 1989, takže celkovo desaťkrát.

Zaujímavé slová teraz pridal guvernér štátu Rio de Janeiro Wilson Witzel. "Bol som poctený, že som dostal list od komerčného riaditeľa F1 Seana Bratchesa," prezradil právnik a sudca Witzel. "Prejavil záujem o VC Brazílie v RJ."

Brazílčan okrem toho dodal, že už dlhšie uvažuje o možnom dizajne okruhu v časti Deodoro: "Budeme tvrdo pracovať na tom, aby sa F1 vrátila do nášho RJ."

Hovorca F1 však zatiaľ nechce preháňať a situáciu vysvetľuje takto: "Je normálne, že preverujeme každú možnosť. Mnoho miest dostalo listy."

Spomínaná časť "Deodoro" je vojenská základňa, v priestoroch ktorej sa v roku 2016 konali aj niektoré olympijské disciplíny ako streľba, BMW, horská cyklistika, moderný päťboj a ďalšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac