spravy.sk spravy.sk

Villeneuve: Leclerc má na Ferrari negatívny vplyv
zdroj: Ferrari

Villeneuve: Leclerc má na Ferrari negatívny vplyv

Jacques Villeneuve sa opäť prihlásil o slovo a opäť bol patrične kontroverzný. Vyhlásil, že Charles Leclerc má na Ferrari negatívny vplyv; tím vraj nebol pripravený na to, že bude musieť manažovať súperenie Sebastiana Vettela s vychádzajúcou hviezdou.

"Keď si vypočujete ktoréhokoľvek fanúšika alebo zájdete na niektoré fórum, tak Leclerc nebol kritizovaný ešte ani po kvalifikačnej havárii," povedal Villeneuve pre Motorsport.com. "Ale ak by to bol Vettel, tak by bol médiami a každým doslova zlikvidovaný. Za tú istú chybu. V konečnom dôsledku si myslím, že na tím to má negatívny vplyv."

"Sebove hodiny v Bahrajne prišli kvôli tomu, potom aj tímová réžia v Číne... všetko spočíva v tomto. A aj Leclercova kvalifikačná nehoda, pretože chcel ukázať, že je v tíme jednotkou. V konečnom dôsledku to škodí celému tímu. Dúfam, že sa to zmení, pretože práve oni mali byť najsilnejší a Mercedes ich mal stíhať, no namiesto toho majú len tri pódiá. Na tím to nemá pozitívny vplyv. To je všetko."

Kanaďan si myslí, že ak chcelo Ferrari útočiť na titul, malo si zachovať stabilitu a ponechať si Kimiho Räikkönena. "Leclerc je rýchly a je pripravený., ale Ferrari nie je pripravené na takúto situáciu," zdôraznil. "Ak sa na to pozriete z Leclercovho pohľadu, tak je skvelé, že je v tomto tíme. Pre neho osobne je to úžasné a už aj ukázal, že je super-rýchly."

"Ale keď sa pozriete na Ferrari ako tím a pozriete sa na Vettelovu minulosť, spomeniete si na to, ako do Red Bullu prišiel Ricciardo. Seb potrebuje vedieť, že je tímom milovaný - a rovnako aj fanúšikmi. V tomto roku je to však fuč," hovoril ďalej Jacques Villeneuve, podľa ktorého malo Ferrari s Leclercom podpísať zmluvu až pre roky 2020 a 2021: "A Kimiho si na rok ešte ponechať..."

"Nehovorím, že Leclerc nie je dobrý. Je úžasný a super-rýchly, zaslúži si tam byť, v tom problém nie je. Ale spôsob, akým funguje Ferrari a aký je Seb... okolo seba potrebuje lásku a toto nebol správny ťah. Pozrite sa na to, čo spravil Mercedes a akí silní sú. Ak by tam posadili Ocona, Lewis by reagoval rovnako. Chcel by ho zjesť zaživa a zničiť ho."

"Ale s Bottasom sa rešpektujú a aj keď majú obaja po dve víťazstvá, nezdá sa, že by to Lewisa rozladilo. S Nicom (Rosbergom, pozn. red.) to napríklad takto nebolo. Tímu to umožňuje podávať výkony takej úrovne, na akej ešte asi ani nebol," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac