spravy.sk spravy.sk

Mazepin: Som pripravený na prestup do Formuly 1
zdroj: Force India F1 Media Site

Mazepin: Som pripravený na prestup do Formuly 1

Do Formuly 1 by sa sa v blízkej budúcnosti rád dostal aj Nikita Mazepin. Pretekár Formuly 2, ktorý je po dvoch víkendoch na priebežnom pätnástom mieste, je podľa vlastných slov pripravený.

Ktovie, či aj výkonnostne, ale finančne určite: jeho otcom je totiž ruský miliardár Dmitrij Mazepin, ktorého meno sa spájalo so snahou o kúpu bývalej Force Indie, resp. Williamsu.

Dvadsaťročný mladík by mal v tomto roku absolvovať vyše desať testov s Mercedesom z roku 2017, čím veľmi nápadne pripomína prípravu ďalšieho syna bohatého otca, Lanca Strolla.

"Túto informáciu som nikdy nepotvrdil, takže bohužiaľ k nej nemôžem nič dodať," povedal Mazepin, ktorého slová s odvolaním sa na ruský zdroj Championat cituje stránka grandprix.com.

Avšak aj bez týchto súkromných testov je vraj pripravený: "Som pripravený na prestup do Formuly 1, ale momentálne na to nemám potrebné výsledky a ani kontrakt."

Mladík pravdepodobne narážal na to, že nemá dostatok superlicenčných bodov a túto podmienku veru neobíde. V F2 sa bude musieť poriadne posnažiť.

A čo je pravdy na snahe jeho otca kúpiť Williams? "S otcom mám normálny vzťah, ale o tímoch F1 sa nerozprávame. To sú podnikateľské záležitosti a ja mám záujem o pretekársky šport. Na druhej strane pochopiteľne akceptujem otcove rady. Toto však nie je v mojej zodpovednosti. Moja práca je moja práca: musím sa dostávať na pódiá," dodal Nikita Mazepin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac