spravy.sk spravy.sk

Russell už zažil pár ťažkých rokov, aj preto vraj súčasnú situáciu zvláda
zdroj: Twitter/Williams

Russell už zažil pár ťažkých rokov, aj preto vraj súčasnú situáciu zvláda

George Russell zažíva s tímom Williams veľmi ťažké chvíle. Monopost FW42 je jednoznačne najslabší v štartovom poli a mladý Angličan tak môže bojovať jedine so svojim kolegom Robertom Kubicom, ktorého má zatiaľ celkom jednoznačne pod kontrolou.

"Nuž ako viete, nie je to môj prvý ťažký rok," odpovedal na otázku Motorsport.com, či mu pomáhajú minulé skúsenosti. "Niekedy je to tak, že ak vaša kariéra prebieha perfektne, ale dostavia sa problémy, tak odrazu neviete, ako ich zvládať. Avšak ja som počas kariéry zažil viacero ťažkých chvíľ a už som si to istým spôsobom skúsil."

Russell v predchádzajúcich dvoch rokoch triumfoval v GP3 a v F2. Podarilo sa mu to vďaka pôsobeniu v silnom tíme ART Grand Prix, pričom už sa tešil aj z továrenskej podpory Mercedesu. Predtým to mal v európskej F3 ťažšie, v roku 2015 s Carlinom a ani v roku 2016 s Hitechom GP nemal veľké šance. Prema mala lepšie autá a skončil len šiesty, respektíve tretí.

"Aj môj posledný rok v motokárach bol veľmi ťažký. Išiel som do tímu (Birel ART, pozn. red.), ktorý v tom čase nepodával dobré výkony. Vnímal som to však ako situáciu win-win. Ak by som uspel, vyzeral by som super, ale ak nie, tak by každý vinil len výbavu..."

"Podobné to potom bolo aj v F3. Moje dve sezóny vo Formule 3 ani zďaleka neboli perfektné. Aj to však zo mňa spravilo jazdca, akým dnes som," pokračoval Russell. "Vďaka tým chvíľam som sa naučil obrovské množstvo vecí."

Russell to má aktuálne veľmi ťažké, ale ďalší mladíci ako Lando Norris, Alex Albon a hlavne Charles Leclerc už stihli zažiariť. 

"Myslím si, že úroveň nováčikov je dnes extrémne vysoká. Ja síce zažívam ťažké časy, ale pozrite sa na nich. Nepovedal by som, že ma to napĺňa hrdosťou, ale istým spôsobom vďaka tomu vyzerám dobre aj ja. V minulom roku sme v F2 mali rovnakú výbavu (Russell, Norris a Albon, pozn. red.), takže ak robia super prácu, vyzerám dobre aj ja," dodal George Russell, ktorý ostatných chlapcov v F2 porazil a získal titul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac