spravy.sk spravy.sk

Horner verí, že Verstappen v jeho tíme ostane aj v budúcom roku
zdroj: TASR/AP

Horner verí, že Verstappen v jeho tíme ostane aj v budúcom roku

Max Verstappen má s Red Bullom zmluvu až do konca budúceho roku, ale vo Formule 1 nikdy nie je nič isté. V kontrakte má zapracovanú aj výstupnú klauzulu, ktorá je podľa Helmuta Marka nepriestrelná, ale predsa len: ak by veľmi chcel odísť, sotva by ho mohli nasilu držať.

Šéf tohto zoskupenia Christian Horner je však presvedčený o tom, že Verstappen v jeho tíme ostane. A to napriek špekuláciám o možnom záujme Tota Wolffa z Mercedesu, o ktorých informoval spomínaný Marko.

"Max má zmluvu a je celkom jasné, čo to znamená," povedal Horner, ktorého slová cituje stránka Motorsport.com. "Som celkom presvedčený o tom, že tu bude aj v budúcom roku."

Problém je len v jednej veci: mladý Holanďan má obrovské pretekárske kvality, ktoré však v monoposte Red Bullu nevie úplne predviesť. Mercedes i Ferrari majú lepšie autá a zdá sa, že na titul mu to opäť raz nebude stačiť.

"Za nami sú štyri podujatia a stráca 36 bodov. Do konca šampionátu je ešte veľmi ďaleko a musíme ísť preteky po pretekoch. Tri štvrté pozície v rade začínajú byť možno trochu nudné, ale opäť chceme bojovať o pódiá," zdôraznil Christian Horner.

Pred spomínanou sériou štvrtých miest bol na tom Verstappen o niečo lepšie a vybojoval šesť pódií v rade. V Azerbajdžane Honda predstavila nový motor, ktorý by ho mal výkonnostne opäť o niečo priblížiť k najlepším. Či to bude stačiť, uvidíme.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac