spravy.sk spravy.sk

Villeneuve sa obáva, že Ferrari môže Micka Schumachera spáliť
zdroj: Prema

Villeneuve sa obáva, že Ferrari môže Micka Schumachera spáliť

Mick Schumacher v minulom roku vyhral európsku F3 a v tejto sezóne začal svoje pôsobenie v F2. V úvodných dvoch víkendoch ukázal náznaky kvality, ale na druhej strane sme videli aj jeho slabšie stránky a neskúsenosť, kvôli ktorej v Baku prišiel o možné piate miesto.

Celkovo má na svojom konte zatiaľ ôsmu, šiestu a piatu priečku, takže to vyzerá na vzostupnú tendenciu. Jacques Villeneuve však v aktuálnom rozhovore pripomenul, že mladík je pod obrovským tlakom, ktorý ho ľahko môže zničiť.

"V tejto chvíli využívajú (Ferrari) jeho imidž, ale ak nebude super-rýchly, tak ho spália," povedal Villeneuve, ktorého slová s odvolaním sa na švédsky denník Expressen cituje stránka grandprix.com. "Doposiaľ bolo okolo neho dosť ticho, ale ten čas je už fuč. Každý bude sledovať všetko, čo robí - a extrémnym spôsobom."

Kanaďan o tom niečo vie, pretože bol takisto synom slávneho otca, Gillesa Villeneuva. Ten však ani zďaleka nebol taký slávny ako Michael Schumacher, takže sa od neho nič prevratné nečakalo.

"Ak nebude rýchly a bude robiť chyby, bude tvrdo kritizovaný. Musí sa s tým nejako popasovať alebo ísť domov, neexistuje nič medzitým," odkázal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac