spravy.sk spravy.sk

Podľa Villeneuva ešte Schumacher začal obdobie bez rešpektu, výnimkou je Hamilton
zdroj: TASR/AP

Podľa Villeneuva ešte Schumacher začal obdobie bez rešpektu, výnimkou je Hamilton

Jacques Villeneuve pôsobil vo Formule 1 v rokoch 1996 až 2006. Pomerne rýchlo zažiaril a v prvom roku bol dosť blízko k majstrovskému titulu, aby sa mu to na druhý pokus už podarilo. Bolo to však poriadne hektické, pretože musel zvládnuť aj tvrdý odpor zo strany Michaela Schumachera.

Do posledných pretekov ročníka v Jereze vstupoval Villeneuve so ziskom 77 bodov, pričom Schumi mal na svojom konte o jeden bod viac. Pri útoku na súpera sa potom zrodila kolízia, za ktorú bol Michael vylúčený z celého ročníka. Nuž a zdá sa, že Kanaďan mu to do dnešných dní nezabudol.

"Voči ostatným jazdcom prejavoval absolútny nedostatok rešpektu," povedal Villeneuve pre švédsky denník Expressen. "Odštartovalo to éru, v ktorej robí každý to isté. Či si pozriem Formulu 2 alebo Formulu 3, čudujem sa, že každoročne preto nemáme niekoľko úmrtí."

"V F1 to takisto robí takmer každý. Menia stopy, hýbu sa pri brzdení a robia veci, ktoré by sme vidieť nemali."

Existuje však aj jedna výnimka: päťnásobný majster sveta Lewis Hamilton. "Lewis je super, pretože zatiaľ nespravil nič, čo by sa vymykalo z prípustných hraníc," skonštatoval Jacques Villeneuve. "A v tom je veľký rozdiel... na trati je to džentlmen. Je to rýchly jazdec, ale súčasne čistý."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac