spravy.sk spravy.sk

Pérez sa teší na "dôležitý víkend", Racing Point predstaví novinky
zdroj: TASR/AP

Pérez sa teší na "dôležitý víkend", Racing Point predstaví novinky

Force India prešla v priebehu minulého roku do rúk nových majiteľov. Stajňu prevzal Lawrence Stroll, ktorý ju premenoval na Racing Point, nuž a prišli aj noví sponzori vrátane titulného partnera SportPesa.

Stajňa so sídlom v Silverstone bodovala vo všetkých štyroch doterajších podujatiach, pričom naposledy v Azerbajdžane skončil Sergio Pérez na šiestom mieste. Tím je medzi konštruktérmi piaty, pričom na štvrtý McLaren stráca len jeden bod. Pred nami je Veľká cena Španielska, kde môžeme očakávať viacero vylepšení.

"Podľa mňa to bude prvá ochutnávka toho, aké by to mohlo byť. Pre nás to bude dôležitý víkend," povedal Sergio Pérez. "Netreba zabúdať na to, že noví majitelia k nám prišli vo veľmi neskorej fáze minulého roku a trochu zaostávame za pôvodným plánom, ale snažíme sa dotiahnuť."

"Celkovo sme na rovnakej lodi, ako všetci v strede poľa. Bude zaujímavé vidieť, ako na tom s vylepšeniami budeme. Ak budú fungovať tak, ako to bolo zamýšľané, mali by sme spraviť dobrý krok. Celkovo si však myslím, že každý je na tom podobne, takže je to relatívne. Uvidíme..."

Pérez hovoril aj o svojom vzťahu s novým majiteľom tímu. Vraj sa to postupom času zlepšuje. "Projektu je plne oddaný a chce, aby sme na trati odviedli to, čo máme. On mimo trate vždy odvedie všetko, čo môže. Je to veľmi povzbudzujúce. Súčasne chápe, že tu ide o dlhodobý projekt."

"Všetko to chce veľké množstvo času. Už sme to videli aj pri iných tímoch, veď sa len pozrite na Renault: je to taká veľká organizácia a potrebujú čas. Je nadšený, ale súčasne je aj trpezlivý. Ohľadom cieľov je realista... je to dlhodobý projekt," dodal Sergio Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac