spravy.sk spravy.sk

Camilleri nestráca odhodlanie: Titul stále môžeme získať my
zdroj: Ferrari

Camilleri nestráca odhodlanie: Titul stále môžeme získať my

Pre Ferrari nezačala sezóna vôbec dobre. Na Mercedes nabrala Scuderia hneď od úvodu ohromnú bodovú stratu. Stále sme však ešte len na začiatku, aj CEO automobilky Louis Camilleri verí, že je v silách Ferrari ešte sezónu zachrániť.

Scuderia dokázala urýchliť vývoj pohonnej jednotky a nasadí ju už v Barcelone. Pôvodne sa predpokladalo, že k predstaveniu novej špecifikácie príde až pred víkendom v Montreale. Ferrari sa ale ocitlo pod tlakom a potrebuje SF90 nutne vylepšiť, aby dokázalo konečne vyhrať. Prvé miesto  a prvé víťazstvo v sezóne teraz v Maranelle potrebujú ako soľ.

„Dokázali sme to len vďaka veľkému úsiliu celého tímu, každý pracuje veľmi tvrdo, aby sme dokázali náš progres posunúť vpred,“ povedal šéf tímu Mattia Binotto.

„Výsledky zaostali ďaleko za našimi ambíciami,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ferrari Louis Camilleri. „Máme však všetko potrebné aj dostatok zdrojov, aby sme boli plnohodnotným členom boja o titul.“

„Máme dvoch skvelých pilotov a skvelého šéfa tímu. Sme jednotní, dostatočne odhodlaní a pokojní. Máme teda všetko, čo potrebujeme, aby sme konečne naplnili naše ambície,“ uzavrel Camilleri.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac