spravy.sk spravy.sk

Bottas označil Vettela za najsilnejšie pilota mimo Mercedes
zdroj: TASR/AP

Bottas označil Vettela za najsilnejšie pilota mimo Mercedes

Sezóna 2019 sa zatiaľ nesie v duchu interného súboja pilotov Mercedesu. Tí si za štyri víkendy urobili z jazdeckého šampionátu privátny podnik. Čaká nás teda nová nevraživosť medzi tímovými kolegami Mercedesu?

Je známe, že vzťahy Nica Rosberga a Lewisa Hamiltona neboli v čase vrcholiacich bojov o titul práve ideálne. Jeho nástupca Valtteri Bottas bol očakávaným „nosičom vody“ pre dnes už päťnásobného šampióna. Za štyri víkendy sezóny 2019 však fínsky pretekár zmenil svoj imidž z poslušného pomocníka na kandidáta na titul.

„Lewis bol majstrom sveta mnohokrát, takže byť jeho tímovým kolegom je skvelá vec, dobrý referenčný bod i meradlo,“ povedal Bottas, ktorého slová cituje CRASH.net. „Na druhú stranu zakaždým je vašim súperom v prvom rade tímový kolega, takže je jasné, že to nie je jednoduché.“

„Je to zakaždým veľmi náročné byť pred ním, ale viem, že je to možné a zakaždým sme k sebe bližšie a bližšie ako jazdci jedného tímu. Pre mňa je to skvelá príležitosť a nevybral by som si žiadneho iného kolegu, aj keby to pre mňa mohlo byť jednoduchšie.“

Napriek tomu, že sa šampionát zatiaľ vyvíja jednoznačne v prospech Mercedesu, odmieta Bottas kohokoľvek odpisovať. Za najsilnejšieho muža mimo Mercedesu považuje pilota Ferrari Sebastiana Vettela.

„To je v tomto roku ťažko povedať. Druhé v šampionáte je však Ferrari. Obaja ich piloti majú potenciál bojovať o titul, Sebastian je však dosť skúsený. Charles je veľmi mladý a chce Seba poraziť. Keď by som však mal vybrať jedno meno, tak čisto z dôvodu väčších skúseností ukážem na Vettela,“ povedal Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac