spravy.sk spravy.sk

Racing Point chce v Barcelone spraviť "značný krok" vpred, v roku 2020 príde nový začiatok
zdroj: TASR/AP

Racing Point chce v Barcelone spraviť "značný krok" vpred, v roku 2020 príde nový začiatok

Z prostredia Racing Pointu sme zaznamenali už niekoľko náznakov hovoriacich o tom, že tím do Barcelony prinesie viacero zásadných vylepšení. Začiatok sezóny bol nastavený len na akýsi udržiavací režim a až teraz by sme sa mali dočkať prvého ovocia práce nových majiteľov.

Lawrence Stroll a spol. prevzali bývalú Force Indiu na konci leta. Tím bol finančne podvyživený, ale natlačili do neho solídne množstvo zdrojov, vďaka ktorým by mal vývoj napredovať rýchlejšie. Avšak to, čo sme videli na začiatku sezóny, bolo v zásade len auto navrhnuté s menším množstvom zdrojov. Bude to teda ešte lepšie.

"Pochopiteľne, že chlapci boli koncentrovaní na auto pre rok 2018. Vôbec nevedeli, čo rok 2019 vôbec prinesie," povedal Stroll pre Motorsport.com reagujúc na minulé leto. "Určite nemali nadbytočné zdroje na to, aby sa príliš koncentrovali na rok 2019. Museli vyrábať súčiastky pre rok 2018. Aj preto sme očakávali, že prvé štyri podujatia budú ťažšie, ako napokon boli. Očakávali sme menej."

"Pripravujeme pravidelné vylepšenia a budeme fungovať ako normálny tím. Keď nájdeme niečo, čo funguje, tak to vyrobíme tak rýchlo, ako sa bude dať. Asi nie tak rýchlo, ako veľké tímy, ale tak rýchlo, ako budeme schopní - a nasadíme to na auto. Barcelona je pre nás značný krok vpred."

Kanaďan však súčasne pripomenul, že tím sa orientuje hlavne na auto pre budúci rok. "Treba úprimne povedať, že skutočný začiatok príde v roku 2020. Už čoskoro začneme pracovať na aute pre budúci rok a začneme s čistým hárkom papiera. Tento rok bude vždy už len určitým kompromisom, keďže musíme vychádzať z pôvodného dizajnu."

"My sme nedizajnovali celé auto pre rok 2019, pracujeme s tým, čo sme tu už mali a prinášame vývojové novinky. Budúci rok prinesie celkom nové auto. Bude to prvé auto čisto vyvinuté Racing Pointom za podmienok, že sme už poznali náš osud a našu budúcnosť," skonštatoval Stroll, ktorého aktuálnym cieľom je vraj štvrté miesto v konštruktérskom poradí.

"Ale niet pochýb o tom, že konkurencia je v tomto roku omnoho silnejšia, ako bola v minulom. Siedme a osemnáste miesto delí len pár desatiniek a v minulom či predminulom roku to takto určite nebolo. Naším cieľom je však štvrté miesto. O to nám ide, taký je náš cieľ a azda ho aj dosiahneme," dodal Lawrence Stroll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac