spravy.sk spravy.sk

Ecclestone vyzdvihol Leclerca: Možno je dokonca rýchlejší ako Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari

Ecclestone vyzdvihol Leclerca: Možno je dokonca rýchlejší ako Vettel

Vo Ferrari sme boli pred sezónou svedkami jazdeckej výmeny. Kimi Räikkönen tím opustil a na jeho miesto prišiel mladý Charles Leclerc. Názory na tento krok boli rôzne a doposiaľ sú odlišné, ale jednu vec sme si už mohli všimnúť: Leclerc je rýchlejší, ako bol Räikkönen. Ferrari teda asi spravilo dobre.

"Mýlil som sa," priznal Bernie Ecclestone v rozhovore pre Gazzettu dello Sport, na ktorý sa odvoláva Motorsport-Total.com. "Myslel som si, že poslať preč Räikkönena nie je dobrý ťah. S definitívou si ešte počkám, ale zatiaľ vyzerá byť Charles super-rýchly. Auto má úžasne pod kontrolou a možno je dokonca rýchlejší ako Vettel."

Na slová o generačnej výmene v tábore červených však dlhoročný šéf Formuly 1 zatiaľ pristúpiť nechcel: "Seb ešte nie je starý. Je zvláštne, čo sa to s ním deje. Možno si len myslel, že má ľahký život a neuvedomil si, aký rýchly Charles môže byť. Naďalej som však presvedčený o tom, že Vettel môže získať titul."

Ferrari zatiaľ stavilo práve na Sebastiana a niektorými tímovými rozhodnutiami ho zvýhodnilo. "Takéto veci sa majú robiť až neskôr, keď je situácia o niečo jasnejšia," skonštatoval Ecclestone. "V tejto chvíli predsa ešte nikto nevie, ako sa bude sezóna vyvíjať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac