spravy.sk spravy.sk

Williams ešte nevyčíslil finančné škody z Baku, šasi je však už opravené
zdroj: FOM/screenshot

Williams ešte nevyčíslil finančné škody z Baku, šasi je však už opravené

Williams sa pred dvoma týždňami v Baku dostal do nečakaných problémov. Pod autom Georga Russella sa zdvihol nedobre upevnený kanálový poklop, ktorý mu zo spodnej strany rozbil auto a musel presadnúť do náhradného šasi.

To poškodené následne putovalo do sídla tímu v Grove, kde sa ho podarilo opraviť a je pripravené na ďalšie nasadenie. Nuž a rovnako v poriadku je aj auto, s ktorým Robert Kubica havaroval v azerbajdžanskej kvalifikácii. To bolo pripravené už pre preteky, ale v továrni potrebovalo aj ďalšie zásahy.

"Obe šasi boli po incidentoch z Baku opravené a obe sú tu v Barcelone," potvrdila šéfka tímu Claire Williamsová. "Chlapci v továrni odviedli fenomenálnu prácu a šasi vrátili do systému."

Angličanka teraz rieši aj inú vec: organizátori azerbajdžanského podujatia jej budú povinní uhradiť škody. "Som fakt spokojná. S promotérom som sa stretla už v Baku a vysvetlila som, že pre nás je dôležité, aby to bolo vybavené čo najskôr. Nuž a zdá sa, že napredujú veľmi rýchlo."

"Pôjde to cez poisťovaciu spoločnosť okruhu. Neviem, ako dlho to potrvá, ale chápu, že to potrebujeme čo možno najskôr. Aktuálne sme v procese rátania našich nákladov, ktoré im potom posunieme," dodala Claire Williamsová, podľa ktorej výpočet nie je úplne jednoduchý.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac