spravy.sk spravy.sk

Vettel: Tvrdo pracujeme na tom, aby sme mali najrýchlejší stroj na rošte
zdroj: Ferrari

Vettel: Tvrdo pracujeme na tom, aby sme mali najrýchlejší stroj na rošte

Sebastian Vettel bol po skončení predsezónnych testov pasovaný do pozície hlavného favorita majstrovstiev, ale po úvodných štyroch podujatiach to tak veru nevyzerá. Mercedes je silnejší ako Ferrari, nuž a Vettel navyše príliš nestačí ani na kolegu Charlesa Leclerca. Aspoň tak nejako to zatiaľ vyzerá.

"Úprimná odpoveď je taká, že my to ešte úplne nevieme," odpovedal Vettel na otázku, čo také sa zmenilo medzi testami v Barcelone a prvými pretekmi v Melbourne. "Auto bolo počas testov ozaj dobré, ale prišli sme do Austrálie a už sme to necítili rovnako. Prvé štyri podujatia boli tak trochu hore-dole. Objavili sa okamihy, keď bolo auto fakt dobré, ale aj také, keď nie."

"Istým spôsobom vieme, že auto je silné. Pokúšame sa to teda pochopiť a porozumieť tomu, ale zatiaľ sme nenašli žiadnu pomyselnú zázračnú vec. Vlastne som nič také nenašiel za posledných desať rokov a nemyslím si, že niečo také existuje. Je to teda o tom, aby sme išli do detailov a aby sme sa pokúsili všetkému lepšie porozumieť..."

Ferrari predstaví na okruhu Catalunya vylepšenú pohonnú jednotku i nové mazivá z dielne Shellu, čo by tímu malo pomôcť výkonnostne napredovať. Dobrým signálom je aj to, že sa bude jazdiť na okruhu, kde červené auto na prelome februára a marca fungovalo.

"Tento víkend pre nás bude dôležitý. Nie je tomu tak dávno, čo sme tu v aute mali fakt dobrý pocit," pokračoval štvornásobný majster sveta. "Ešte si spomínam na to, ako sa auto správalo a bude zaujímavé vidieť, ako sa bude správať počas najbližších dní. Som si však celkom istý tým, že ak sa dokážeme vrátiť na danú úroveň, tak budeme konkurencieschopní."

"Dúfame, že auto postupne vylepšíme. Niekoľko vecí sme priniesli už aj do Baku a ďalšie súčiastky máme tu. Chceme ho spraviť rýchlejším. Sem tam sme boli obstojne rýchli, ale nie dosť na to, aby sme ho vo všetkých podujatiach dostali do prvého radu. Trochu nám chýba, ale celkovo je tento balík sľubný."

"Vieme, že máme silné auto, len máme problém poskladať to do jedného celku. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme mali najrýchlejší stroj na rošte a aby sme vyhrali všetky preteky, ktoré nás ešte čakajú," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac