spravy.sk spravy.sk

Norrisovi chýbalo sebavedomie, pomáha mu i mentálny tréner
zdroj: Twitter/McLaren

Norrisovi chýbalo sebavedomie, pomáha mu i mentálny tréner

Lando Norris vo štvrtok pred Veľkou cenou Španielska prezradil, že spolupracuje s mentálnym trénerom. Vraj mu chýbalo sebavedomie a pred štartom niektorých podujatí pociťoval až prílišnú nervozitu, no teraz už k tomu dokáže pristupovať uvoľnenejšie.

"Keď si spomeniem na Austráliu a následne i na Bahrajn, na to, aký nervózny som pred Austráliou bol..." uviedol Norris, aby následne pokračoval: "Istým spôsobom som bol vystrašený z toho, čo sa stane. V zásade som nevedel, čo sa stane."

"Nevedel som, či odvediem dobrú alebo zlú prácu. Nemal som dosť potrebného sebavedomia," hovoril ďalej Angličan, ktorý za svoje úvodné predstavenie zožal pochvalu a priznal, že mu to dodalo sebavedomie a situácia sa začala zlepšovať.

Avšak podobné pochybnosti sa u neho objavovali už aj v F2 a F3: "Nie je to o tom, že by som bol nervózny z toho, že som v televízii, prípadne čo si myslia moji inžinieri. Skôr je to niečo osobné."

"Absolvovať testy je niečo celkom iné, ako byť v kvalifikačnej situácii, vyjsť na trať a zvládnuť kolo. V testoch spravíte chybu a poviete si, že OK, máte ďalší pokus. Nie je to vaša jediná šanca."

"Na tejto oblasti som sa snažil popracovať," skonštatoval Lando Norris. "Mám niekoho, kto mi v týchto situáciách pomáha. Takže som na tom zapracoval a chcem v tom aj pokračovať. Na druhej strane mi však určite pomôže viac absolvovaných pretekov a také výsledky, aké som už dosiahol. Nuž a aj to, že mi ľudia povedia, či som odviedol dobrú alebo zlú prácu."

Majstra sveta F3 a vicemajstra F2 potešila aj podpora zo strany jeho tímu. "Vyzerá to tak, že veľa úsilia investovali do toho, aby mi ako jazdcovi pomohli, aby som bol lepšie pripravený a aby som bol celkovo v lepšej situácii," dodal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac