spravy.sk spravy.sk

Hamilton o Baku: Ferrari bolo rozhodne rýchlejšie
zdroj: TASR/AP

Hamilton o Baku: Ferrari bolo rozhodne rýchlejšie

Lewis Hamilton je presvedčený o tom, že ak by Charles Leclerc v Azerbajdžane nehavaroval, v pretekoch by dominoval. Bol vraj rýchlejší ako jeho kolega Sebastian Vettel a rovnako aj ako všetci ostatní.

Angličan okrem toho povedal, že Ferrari v kvalifikácii urobilo správne strategické rozhodnutie. Zariskovať v Q2 s mediumkami bolo rozumné a prinieslo by to ovocie.

"Keď sa poobhliadnem, nie som prekvapený, že to spravili," povedal Hamilton na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Myslím si, že mal rýchlosť na to, aby s tou zmesou postúpil. Ak by to s ňou zvládol a pokračoval jazdou v Q3, bol by na pole position."

Do záverečnej časti kvalifikácie však nakoniec postúpil len jeden pretekár Ferrari, ktorý potom ostal napospas osudu. Mercedes ho "odfintoval" a Vettel ostal bez vzduchovej clony, čo ho pripravilo o niekoľko desatiniek sekundy.

"Inak bolo Ferrari rozhodne rýchlejšie," skonštatoval päťnásobný majster sveta. "Naše odhady sú také, že ak by mal Vettel clonu, akú sme mali my, tak by bol o dve desatiny sekundy rýchlejší, ako Valtteri. Nuž a Leclerc bol od neho počas celého víkendu rýchlejší o dve desatiny sekundy."

Ak by Leclerc štartoval z pole position a mal by mediumky, podľa Hamiltona by vyhral: "Hlavne v takýchto pretekoch, kde je po štarte k zákrute krátka vzdialenosť, je výhoda softov minimálna."

"Ak by teda štartoval s mediumkami, už by sme ho nevideli. Zmizol by nám z dohľadu, keďže so softami sme sa trápili," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac