spravy.sk spravy.sk

Russell a Kubica si vymenili šasi, Angličan je aj tak rýchlejší
zdroj: TASR/AP

Russell a Kubica si vymenili šasi, Angličan je aj tak rýchlejší

Robert Kubica sa od začiatku sezóny neprestajne sťažoval na šasi. Mal pocit, že nie je dobré a niečo jednoducho nesedí; práve preto mal byť jeho kolega George Russell pravidelne rýchlejší. Ibaže teraz si šasi vymenili a čuduj sa svete, Russell je rýchlejší aj naďalej.

Situácia sa vyvinula tak, že Kubica dostal k dispozícii nové šasi, ktoré Russell využíval v azerbajdžanských pretekoch - to svoje staré predtým Angličan nešťastne rozbil na uvoľnenom poklope kanála. Nuž a Russell dostal naopak šasi, s ktorým Kubica absolvoval prvé štyri súťažné víkendy.

"Plán bol vždy taký, že Robert dostane nové šasi," potvrdil Russell. "Keďže moje šasi bolo v Baku poškodené, tak som dostal Robertovo predchádzajúce."

Poľský pretekár bol však napriek tomu nespokojný a necítil sa dobre: "Prvý tréning nebol zlý a prešli sme svojim programom, no v druhom tréningu som sa už necítil tak dobre. Príčiny ešte potrebujeme pochopiť, ale celkovo je to OK."

Kubica stratil na najrýchlejších až 3,5 sekundy, Russell 2,9. Obaja teda veľmi výrazne zaostali, ale nič iné sa ani nečakalo. "Po stránke predvedeného tempa sme boli bližšie, ako to, čo sme očakávali," povedal George Russell. "Vieme si odniesť malé pozitíva. Počas testovania sme sa naučili niekoľko dobrých vecí."

"Nemyslím si, že niekto by bol schopný priniesť také veľké vylepšenie, ktoré by nás odlepilo z posledného miesta. Dnešné testy však boli veľmi pozitívne a niektorým veciam sme dobre porozumeli," dodal Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac