spravy.sk spravy.sk

Red Bull v piatok veľa neukázal, podľa Verstappena boli dlhé jazdy v poriadku
zdroj: TASR/AP

Red Bull v piatok veľa neukázal, podľa Verstappena boli dlhé jazdy v poriadku

Max Verstappen dosiahol v druhom tréningu pred Veľkou cenou Španielska piaty najrýchlejší čas. Nebolo to úplne ideálne, ale viac od Red Bullu aktuálne čakať asi nemôžeme. Navyše mal problémy s únikom oleja a svoj piatkový motor musel už uprostred programu vymeniť za nový, s ktorým už absolvoval VC Azerbajdžanu.

"V prvom tréningu sme zaznamenali únik oleja," potvrdil Verstappen. "Niečo také sa môže stať. Stratili sme trochu času. Pochopiteľne, že ak chcete pracovať na dobrom balanse auta, tak niečo také vám nepomôže. Od toho okamihu sme mali o čosi viac práce ako zvyčajne. Večer všetko v pokoji rozanalyzujeme a uvidíme, ako sa správali naše aerodynamické novinky. Na základe mojich pocitov však tuším, že zabrali."

Zaujímavé slová pridal v rozhovore pre Sky Sports bývalý pretekár Martin Brundle. "Všetci očakávali, že tu v Barcelone uvidíme silné Ferrari i Red Bull Racing, ale ja nemám pocit, že by sme sa dočkali troch tímov na jednej úrovni," skonštatoval. "Barcelona je okruh, na ktorom hrá aerodynamika nadradenú a veľmi dôležitú rolu. Preto som od RBR očakával o niečo viac."

Red Bull navyše trápia aj iné veci. Keď chcel Verstappen vo svojom druhom ostrom kole pridať, odrazu sa niečo stalo: "Z ničoho nič som prišiel o výkon. Šliapol som na plyn, ale auto nezrýchľovalo."

"Pozitívne je to, že pneumatiky sme dokázali prinútiť pracovať a dlhé jazdy boli v poriadku. Z auta však ešte potrebujeme vyťažiť o niečo väčšie množstvo výkonu. Nazbierali sme dostatok dát na to, aby sme zajtra mohli spraviť krok vpred," dodal Max Verstappen.

"Ovládanie auta je dobré a cítim sa v ňom fakt dobre," pridal pár slov Pierre Gasly. "Myslím si, že vylepšenia nám pomáhajú, ale v porovnaní s Ferrari strácame veľa času hlavne v prvom sektore. Musíme prísť na to, ako je to možné. Z piatkov však veľkú vedu nerobím, zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme súdili. Najdôležitejšie bolo oboznámiť sa s novými súčiastkami. Balans auta je v poriadku a aj keď ešte potrebujem viac prítlaku, sme na dobrej ceste."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac