spravy.sk spravy.sk

Vettel: Treba férovo povedať, že dnes sme neboli najrýchlejší
zdroj: TASR/AP

Vettel: Treba férovo povedať, že dnes sme neboli najrýchlejší

Ferrari malo na okruhu v Barcelone dobré zimné testy a očakávalo sa, že silu ukáže aj počas súťažného víkendu, avšak po piatkových tréningoch to tak nevyzerá. Zdá sa, že Mercedes je o krok pred ostatnými.

"Po stránke motora sme spokojní," povedal Sebastian Vettel reagujúc na nasadenie vylepšeného spaľovacieho motora. "Ale ešte je len piatok, takže je ťažké porovnávať, čo robíme my a čo ostatní."

"Na auto sme dali všetko, čo sme naň dať chceli, ale po stránke pocitu to už bol iný príbeh. Asi treba férovo povedať, že dnes sme neboli najrýchlejší," skonštatoval Nemec.

Celkovo to vyzeralo tak, že v prvých dvoch sektoroch okruhu Catalunya je Ferrari dobré, ale v tom poslednom už na Mercedes nestačí. Práve tam je najviac zákrut a nachádzajú sa tam najpomalšie pasáže.

"Nie prvýkrát v tomto roku v takýchto zákrutách strácame," pripomenul Vettel. "Ak by to bolo také jednoduché, tak by sme to napravili. Všetci však tvrdo pracujeme a pokúšame sa pochopiť, prečo v týchto zákrutách strácame. Niekedy viac, inokedy menej..."

Podobne to videl aj Charles Leclerc, ktorý takisto hovoril o problémoch z posledného sektoru. "Práve na to sa musíme koncentrovať," uviedol. "Nevieme, čo dnes Mercedes robil. Koncentrujeme sa len na seba a azda sa do zajtra zlepšíme výraznejšie ako oni."

"Práve preto tu sme. Pokúšame sa odviesť všetko. Do zajtrajšieho dňa sa posnažíme napraviť balans a v kvalifikácii skúsime byť lepší," dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac