spravy.sk spravy.sk

V Mercedese sú široké úsmevy: Auto je podľa Bottasa celkom iné, ako bolo počas testov
zdroj: TASR/AP

V Mercedese sú široké úsmevy: Auto je podľa Bottasa celkom iné, ako bolo počas testov

Mercedes počas predsezónnych testov na okruhu v Barcelone príliš nepresvedčil a nepôsobil dominantne, ale tie časy sú dávno preč. Odvtedy stajňa výrazne pridala a zdá sa, že sa ubrala správnym smerom.

Valtteri Bottas je po piatkových tréningoch pred Veľkou cenou Španielska mimoriadne spokojný a cíti, že k dispozícii má celkom iné auto ako na prelome februára a marca. "Keď prinesiete nové súčiastky, tak je to vždy zaujímavý deň," povedal Bottas. "Potrebujete ich spoznať a uvidieť, či prinášajú taký výkon, ako by mali."

"Auto sa dnes správalo fakt dobre. Celkom inak, aké to bolo počas zimných testov a zdá sa, že náš výkon v zákrutách sa zlepšil. Balans po stránke celého kola je takisto lepší a vyzerá to tak, že od zimy sme sa uberali správnou cestou. Dnes to bolo ozaj dobré, ale ešte je len piatok a Ferrari je veľmi blízko. Cítim, že sme spravili dobré pokroky, ale počkajme si a uvidíme, čo prinesie zajtrajšok," dodal Fín.

Bottas však mal aj problém; v prvom tréningu prišiel o čas kvôli úniku oleja. "Zabránilo nám to absolvovať dlhú jazdu," skonštatoval šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Našťastie sa zdá, že to nespôsobilo žiadne škody a v druhom tréningu sme už opäť mohli jazdiť. Autu sme dali niekoľko nových súčiastok a večer sa pozrieme na dáta. Chceme si potvrdiť, či všetko funguje tak, ako sme očakávali."

"Nie je žiadnym tajomstvom, že počas zimných testov sme tu neboli práve najsilnejší. O to viac nás teší, že teraz sme ukázali dobrú rýchlosť tak pri krátkych, ako aj pri dlhých jazdách," pripomenul Shovlin, podľa ktorého sa v piatok cítil Bottas v aute lepšie ako jeho kolega Lewis Hamilton.

"Dnes bolo na trati dosť veterno," opisoval svoje pocity Lewis Hamilton. "Bolo ťažké vyladiť grip s troma rôznymi pneumatikami, ale prešli sme našim programom a máme množstvo dát, ktoré môžeme analyzovať a vďaka ním potom auto pred zajtrajškom vyladiť."

"Všetci v tíme tvrdo pracovali na tom, aby sem priniesli nový balík, išlo do toho obrovské množstvo práce. Zdá sa, že všetko funguje, ale ťažko povedať, lebo okruh je celkom iný, ako ten v Baku. Na balanse ešte potrebujeme popracovať, ale inak to pre nás bolo pozitívne," dodal päťnásobný šampión.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac