spravy.sk spravy.sk

Stroll spôsobil "malé zakopnutie", Racing Point to však nepribrzdí
zdroj: Racing Point

Stroll spôsobil "malé zakopnutie", Racing Point to však nepribrzdí

Lance Stroll sa v závere prvého španielskeho tréningu dopustil zbytočnej chyby. Jedným kolesom vyšiel na trávu, stratil kontrolu nad autom a nepríjemne havaroval. Zničil predný záves i prednú časť podlahy, ale v tíme si s tým nerobili ťažkú hlavu.

Racing Point mal k dispozícii novú špecifikáciu predných závesov, ktoré tak Stroll dostal už v druhom tréningu. S podlahou je to horšie, pretože tá dorazí až v piatok večer. Dostal teda len staršiu verziu.

"S kompletne novým balíkom jazdilo v druhom tréningu len jedno auto," skonštatoval technický šéf tímu Andy Green. "To znamená, že Lancovi sme nedokázali poskladať stopercentne nový balík. Sergio ho však mal a v priebehu najbližších troch či štyroch hodín rozanalyzujeme, čo robí a ako sa správa."

Angličan pripomenul aj inú zaujímavú vec: "Náhradné súčiastky, ktoré máme na okruhu, sú všetky staršej verzie, pretože auto dnes vylepšujeme tak rýchlo. Takže podobne ako v minulom roku nemáme všetky náhrady, ale z celkom iných príčin."

"Odhliadnuc od nehody som celkom spokojný," povedal Lance Stroll. "Rozhodne si myslím, že sme dosiahli dobrý progres a je to lepšie, ako v predchádzajúcich pretekoch. Chlapcom sa chcem poďakovať za to, že auto rýchlo opravili. Nebolo to jednoduché, ale všetko je OK, bolo to len malé zakopnutie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac