spravy.sk spravy.sk

Pérez bol po piatku nespokojný, technický šéf Racing Pointu ho upokojoval
zdroj: TASR/AP

Pérez bol po piatku nespokojný, technický šéf Racing Pointu ho upokojoval

Sergio Pérez nebol spokojný so svojim predstavením v piatkových tréningoch. V tom druhom obsadil až osemnáste miesto a pomalší od neho boli len dvaja pretekári Williamsu. Jeho kolega Lance Stroll okrem toho v prvom tréningu havaroval a zničil viacero nových súčiastok.

"Bol to náročný deň," povedal Pérez. "Tu a tam sme mali niekoľko problémov, večer máme čo analyzovať. Dúfajme, že sa nám podarí nájsť nejaký čas k dobru a z auta vyťažíme väčšie množstvo potenciálu. V niektorých prípadoch sme vyzerali byť konkurencieschopní, ale napokon sme skončili ďaleko vzadu."

"V tejto chvíli vyzerá všetko veľmi zle. Rovnako to vyzeralo aj v minuloročný piatok. Večer teda máme čo analyzovať a azda sa nám podarí nájsť nejakú rýchlosť, aby sme sa dostali vyššie. Ešte je príliš skoro na to, aby som vám povedal viac, ale určite na tom nie sme tak, ako sme chceli byť. Uvidíme. Zajtra budeme mať lepší obraz," dodal Mexičan reagujúc na množstvo noviniek, ktoré tím nasadil.

Technický riaditeľ tímu Andy Green nebol až tak negatívne naladený. Nemá pocit, že by auto malo zásadnú chybu a skôr ide len o jeho nedobré vyladenie. "Na tomto okruhu treba mať dobrý balans," skonštatoval. "A Sergio ten balans zatiaľ nemal. Lance bol od začiatku spokojnejší, priam až veľmi spokojný. Je to teda hlavne o tom, aby auto prispôsobil svojmu jazdeckému štýlu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac