spravy.sk spravy.sk

Bottas deklasoval konkurenciu, Mercedes ďaleko pred ostatnými
zdroj: TASR/AP

Bottas deklasoval konkurenciu, Mercedes ďaleko pred ostatnými

Kvalifikácia na Veľkú cenu Španielska priniesla jednoznačnú dominanciu strieborných. Mercedes bol veľmi ďaleko pred ostatnými a lepší výkon z jeho jazdcov podal Valtteri Bottas, ktorý Lewisovi Hamiltonovi nadelil viac ako šesť desatín sekundy!

Záver kvalifikácie bol nezvyčajný; v Q3 boli jazdci rýchlejší vo svojich prvých ostrých kolách - potom sa podmienky na trati akosi zmenili a posledné kolá už neboli také dobré. Bottasov náskok je aj preto taký výrazný, lebo Hamilton spravil pri prvom pokuse niekoľko drobných chybičiek.

Konkurencia absolútne nemala nárok a bila sa len o zvyšné pozície. Tento boj vyhral Sebastian Vettel, ktorý vyštartuje ako tretí. Na štvrté miesto štartového roštu sa postaví Max Verstappen, na piate Charles Leclerc a na šieste Pierre Gasly.

Do štvrtého radu sa na štarte postavia pretekári Haasu Romain Grosjean a Kevin Magnussen, v piatom sa bok po boku zoradia Daniil Kvjat a Lando Norris - na desiatom mieste mal pôvodne byť Daniel Ricciardo, ktorý si však z Baku priniesol trest a stratí tri priečky.

Veľká cena Španielska odštartuje v nedeľu o 15:10.

Výsledky:

výsledky kvalifikácie na VC Španielska 2019
FIA


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac