spravy.sk spravy.sk

Verstappen: To, že sme v kvalifikácii predbehli Ferrari, je len slabé pozitívum
zdroj: TASR/AP

Verstappen: To, že sme v kvalifikácii predbehli Ferrari, je len slabé pozitívum

Maxovi Verstappenovi sa v sobotu podarilo rozdeliť dvojicu Ferrari, keď v kvalifikácii získal štvrtú priečku. Európska časť sezóny sa preňho začína pozitívne, aj keď Holanďan pripomína, že nie je veľmi spokojný. Končiť na štvrtom mieste ho už nebaví.

S Verstappenom sa po kvalifikácii zhovárali reportéri Sky Sports F1. Pilot Red Bullu začal tým, že so svojím výkonom je spokojný, keďže na lepšie umiestnenie jeho monopost RB15 nemal: "V aute už toho veľa nezostalo. Pri druhom pokuse v Q3 som mal dobrý prvý sektor, ale vedel som, že môj prvý tam nebol ideálny. Pneumatiky potom odišli, mal som pocit, že sú zo žuvačky. Celý čas som sa šmýkal. Áno, stratil som nejaký čas, ale nezohralo to nejakú veľmi dôležitú úlohu."

"V kvalifikácii som nemal zlý balans, ale jasne strácame na rýchlosti. Celkovo nám treba viac gripu, no nemôžem povedať, že by som mal príliš pretáčavé alebo nedotáčavé auto," analyzoval štvrtý muž šampionátu. Vylepšenia privezené do Španielska nezabrali tak, ako by si bol želal. "Ak to porovnáte s Mercedesmi, dosť strácame. Z tohto hľadiska nie sme tam, kde by sme chceli byť, v tomto môžeme byť voči sebe veľmi úprimní. Ja tu tiež nie som na to, aby som sa kvalifikoval na štvrtom mieste."

"Samozrejme, že ma potešilo, že som sa dostal medzi dvojicu Ferrari, ale ako tím chceme vyzvať toho najlepšieho. Číslom 1 je teraz Mercedes," zhodnotil Verstappen, ktorý v rozhovore pre Ziggo doplnil: "Myslíte si, že s týmto môžem byť spokojný? Nemôžem. Prišli sme sem s vylepšeniami, nuž chceme byť hore. To sa nestalo a ja nie som šťastný. Častokrát končievame na štvrtom mieste. To, že sme v kvalifikácii predbehli Ferrari, je len slabým pozitívom."

Aký kurz by mali naňho vypísať stávkové kancelárie? "Máme reálnu šancu, že zabojujeme s Ferrari, sme dosť blízko. Mercedes je ale v inej lige, hlavne Valtteri tento víkend vyzerá, akoby lietal. Na nich preto nepomýšľam, no nikdy neviete. Obyčajne som v pretekoch sebavedomejší, že naše auto sa dostane do lepšieho okna."

Pierre Gasly vyštartuje zo šiestej priečky za Charlesom Leclercom, čo ho prekvapilo. Nečakal, že červené autá budú tak blízko. "Čakali sme, že Ferrari spraví v kvalifikácii väčší pokrok, no aj na jej konci sme boli veľmi blízko. Zajtra to teda môže byť zaujímavé. Vieme, že štart tu zvykne byť veľmi dôležitý, tak sa naň koncentrujeme. Chceme získať veľa bodov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac