spravy.sk spravy.sk

Hamilton do Ferrari, Vettel do Mercedesu: Čo na to Toto Wolff?
zdroj: TASR/AP

Hamilton do Ferrari, Vettel do Mercedesu: Čo na to Toto Wolff?

Toto Wolff počas sobotňajšieho stretnutia s novinármi priznal, že s Lewisom Hamiltonom už diskutoval aj o jeho možnom pôsobení vo Ferrari. Vie, že tento tím je lákadlom pre každého pretekára a päťnásobný majster sveta nie je výnimkou.

Hamilton má s Mercedesom zmluvu do konca roku 2020, takže ešte pre tento a budúci rok. "Človek jednoducho musí uznať, že asi v hlave každého jazdca je skutočnosť, aby jedného dňa jazdil vo Ferrari," povedal Toto Wolff.

"Je to najikonickejšia historická značka Formuly 1 a totálne rešpektujem túžbu pretekára jazdiť raz vo Ferrari," pokračoval. "V rámci nášho tímu sme o tom už diskutovali, s Lewisom sme to prebrali a na tejto téme sme sa zhodli."

"Diskutovali sme o tom vo chvíli, keď sme rokovali o jeho poslednom kontrakte. Človek podľa mňa musí mať otvorenú myseľ a musí pochopiť, že jazdci chcú využiť príležitosti, ktoré existujú a odhaliť svoje limity."

Napriek týmto slovám však Wolff nemá pocit, že by Hamilton chcel prestúpiť. "Podľa mňa mu dodávame auto, s ktorým má možnosť dosahovať svoje ciele. Ak budeme mať aj naďalej auto, ktoré podáva výkony tejto úrovne, tak nebude mať dôvod odísť. A my budeme pochopiteľne veľmi radi, ak ostane."

"Ale ak príde deň, keď sa naše cesty rozídu, tak to bude veľmi pozitívne. Obe strany sa ďalej budú pokúšať dosiahnuť úspech, avšak v inom nastavení. Žiadna dráma," hovoril ďalej Toto Wolff.

A čo tak možný prestup Sebastiana Vettela do Mercedesu? "Prečo nie?" usmial sa Wolff. "Treba si uvedomiť, že na scéne je možno šesť alebo sedem jazdcov, ktorí majú schopnosti a inteligenciu na to, aby si zaslúžili byť v majstrovskom aute."

"Dvoch z nich tu už máme a dúfam, že to takto bude pokračovať navždy. Existuje však aj pár ďalších, na ktorých výkony sa radi pozeráme a Sebastian je určite jedným z nich," skonštatoval Rakúšan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac