spravy.sk spravy.sk

Čo hovoria Norris a Stroll na vzájomnú haváriu? (VIDEO)
zdroj: screenshot/FOM

Čo hovoria Norris a Stroll na vzájomnú haváriu? (VIDEO)

V 45. kole barcelonských pretekov sa zrodila kolízia Landa Norrisa s Lancom Strollom, na ktorú v konečnom dôsledku obaja doplatili a obaja vypadli. Ako to už býva zvykom, pohľady na príčiny boli rôzne.

"Už na vstupe do prvej zákruty vedel, že som tam," skonštatoval Norris. "Neviem, čo si potom myslel. Bol som na vonkajšej strane a bol som tam so značnou časťou môjho auta. Ale keď začal zatáčať, tak si asi myslel, že som to úplne vypustil alebo som zmizol alebo ja fakt neviem čo."

"V tej chvíli mi už bolo jasné, že jednoducho zatočí a nenechá mi tam priestor. Musel som sa pokúsiť zvoľniť a spravil som, čo sa dalo, ale už som na to nemal dosť času," dodal Angličan, ktorý bol spolu so svojim súperom predvolaný ku komisárom.

"Ešte som nevidel záznam a musím sa na to detailne pozrieť, ale myslím, že tam nebolo veľa miesta," reagoval Stroll. "Zákrutu som musel vybrať a tým pádom som musel aj zatočiť. Nemohol som s tým veľa spraviť. Brzdil som na vnútornej strane a išiel som hlboko do prvej zákruty. Potom som už musel zatáčať do druhej a bohužiaľ tam nebolo dosť miesta pre dve autá."

Doplnené o 19:15: Komisári rozhodli, že nepotrestajú ani jedného z pretekárov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac