spravy.sk spravy.sk

Vettel: Dúfali sme, že budeme omnoho rýchlejší
zdroj: TASR/AP

Vettel: Dúfali sme, že budeme omnoho rýchlejší

Sebastian Vettel skončil na Veľkej cene Španielska len štvrtý, čo je pre Ferrari trpké sklamanie. V prvej vysielačkovej komunikácii po skončení pretekov sa svojmu tímu poďakoval, ale súčasne spomenul, že sú to veľmi ťažké chvíle. Strata na Mercedes je totiž obrovská.

Scuderia sa okrem toho dostala aj pod paľbu kritiky: v prvom stinte Vettel brzdil Charlesa Leclerca, v druhom sa situácia otočila. Obaja pretekári tak v zásade stratili cenný čas, aj keď tím mohol ich pozície promptne a pohotovo vymeniť. Išli totiž inou stratégiou.

"Myslím si, že som mohol mať pódium, ale v prvej zákrute som prebrzdil pneumatiku a tým pádom pokazený prvý stint mi kompromitoval preteky ako celok," skonštatoval Vettel. "Chcel som skúsiť niečo, vďaka čomu by som veci premiešal. Bolo mi jasné, že v prvej zákrute sa preteky nevyhrávajú, ale chcel som sa aspoň zamiešať medzi Mercedesy a trochu s nimi bojovať."

Nemec povedal pár slov aj k udalosti z druhého stintu, keď uviazol za Leclercom: "Charles išiel inou stratégiou a safety car ju neskôr bohužiaľ roztrhal na kúsky. Myslím si, že sme sa pokúšali spolupracovať tak, ako sa len dalo, ale vždy, keď sa pokúsime niečo spraviť, tak sa o tom následne vždy len diskutuje..."

Mercedes zaknihoval ďalšie dvojité víťazstvo a Vettel sa medzi jednotlivcami prepadol už na štvrté miesto. Na Lewisa Hamiltona stráca priepastných 46 bodov a vyzerá byť takmer isté, že Ferrari v tomto roku o titul nezabojuje.

"Myslím si, že v tejto fáze nemá pre nikoho žiadny význam pozerať sa na majstrovské poradie. Je veľmi skoro, treba ísť preteky po pretekoch. Uvidíme. Tento víkend nám pochopiteľne priniesol sklamanie. Dúfali sme, že budeme omnoho rýchlejší. Nie sme však príliš rýchli."

"Po stránke rýchlosti sme na tom boli podobne ako Max Verstappen. Mali sme viac-menej rovnakú rýchlosť, ale nemohol som veľa spraviť. Nebol som rýchlejší ako Max... O šancu na pódium som sa pripravil prebrzdením v prvej zákrute."

"Celkovo nemôžeme byť frustrovaní. Nezabúdajme na to, že robíme to, čo milujeme a jazdíme za skvelý tím. Musíme však pridať a potrebujeme si premyslieť, čo všetko treba spraviť v najbližších týždňoch, aby bolo auto rýchlejšie. Chápem, že tifosi sú sklamaní. My sme tiež. Musíme ostať koncentrovaní a robiť si svoju prácu, potom prídu aj lepšie výsledky. Je to len otázka času. Naši súperi pracujú veľmi dobre, treba to rešpektovať," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac