spravy.sk spravy.sk

Steiner sa nahneval na Magnussena, situáciu si napokon vydiskutovali (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Steiner sa nahneval na Magnussena, situáciu si napokon vydiskutovali (VIDEO)

Pretekári Haasu sa tesne pred koncom VC Španielska dostali do vzájomného kontaktu. Zdalo sa, že Romain Grosjean je po reštartovaní pretekov rýchlejší a zaútočil na Kevina Magnussena, avšak ten bol k nemu veľmi tvrdý.

Dokonca sa zrodil aj kontakt a obaja mohli byť radi, že nevypadli. Hlavne Magnussen má toho na rováši už pomerne dosť a vieme, že v súbojoch je nemilosrdný. Aj preto to nahnevalo šéfa tímu Günthera Steinera.

"Kevin, ako prvé spravíš to, že prídeš za mnou," zahlásil Steiner Magnussenovi do vysielačky, aby ten odpovedal "Jasne, žiadny problém". Následne sa Talian prihovoril aj Grosjeanovi: "Romain, tu je Günther. Chcem... chcem to vyriešiť. Ostaň pokojný... potom sa pozhovárame. Prosím ostaň pokojný."

Francúz však príliš pokojný nebol a Steinerovi ani neodpovedal. Dojazdové kolo absolvoval veľmi rýchlo a do boxov dorazil dokonca už ako druhý. Po vystúpení z auta zlostne odhodil opierku hlavy.

"Po pretekoch som povedal, že obaja prídu do mojej kancelárie, potrebujeme to vyriešiť," uviedol Steiner v rozhovore pre Sky Sports. "Prebrali sme si, čo sa to tam stalo. Inak sme mali dobré preteky. Fajn je aspoň to, že aj keď to bolo dosť nudné podujatie, aspoň sme ľudí trochu zabavili."

"Ale na druhej strane sme zbytočne prišli o body, čo nás už neteší. Treba za to viniť jedného alebo druhého?  Napokon sme sa rozhodli, že ideme ďalej a situáciu akceptujeme. Sme s ňou zmierení. Máme však dobré auto a potrebujeme s ním dosahovať najlepšie možné výsledky, nie do seba vrážať."

"Toto sú napokon situácie, keď im nemôžem hovoriť, čo majú robiť. A takto pri reštarte je to veľmi ťažké. Nechcem zachádzať do detailov, ale prečistili sme si vzduch a sme v pohode. Aj oni dvaja sú navzájom v pohode, takže ideme ďalej," dodal Günther Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac