spravy.sk spravy.sk

Leclerc mal v druhom a treťom stinte problém s balansom
zdroj: TASR/AP

Leclerc mal v druhom a treťom stinte problém s balansom

Ferrari má v tomto roku výkonnostne vyrovnaných jazdcov a už niekoľkokrát sa ukázalo, že v pretekoch to môže spôsobiť problémy. V závislosti od podmienok či stratégie sa pomerne často stáva, že sa na trati navzájom brzdia.

Vo Veľkej cene Španielska sme to videli hneď dvakrát: v prvom stinte bol po Vettelovom prebrzdení rýchlejší Leclerc, v druhom sa to po obutí iných zmesí pneumatík otočilo. Obaja stratili určitý čas, pretože ich pozície neboli vymenené promptne.

"V týchto pretekoch z mojej strany neboli absolútne žiadne problémy," povedal Charles Leclerc reagujúc na strategické rozhodnutia Ferrari. "V prvom stinte som bol rýchlejší, ale chápem, že pre druhého jazdca je to vždy ťažké: je nepríjemné počuť, že ten za ním je rýchlejší. Vždy chcete byť vpredu."

Monačan neskôr dostal tvrdé pneumatiky a skúsil to s inou stratégiou ako ostatní. "Nemyslím si, že to bolo zlé rozhodnutie, ale bohužiaľ sme tie pneumatiky nedokázali prinútiť pracovať, tak, ako sme potrebovali."

"Hlavne so zadnými sadami som mal problém a stratili sme tak dosť času. S mediumkami to však bolo rovnaké a potrebujeme sa na to pozrieť. Myslím si, že tak či tak by sme išli ešte raz do boxov," skonštatoval Leclerc, ktorého druhú zastávku napokon vyvolal výjazd safety caru.

"Kvôli tomu sme museli prísť do boxov, lebo nám bolo jasné, že pri reštarte by sme mali problémy. Tak sme obuli mediumky. V druhom a treťom stinte som mal problém s balansom a stratil som vieru v auto. Máme pred sebou množstvo práce," dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac