spravy.sk spravy.sk

Verstappen o Mercedese: Zaslúžia si to
zdroj: TASR/AP

Verstappen o Mercedese: Zaslúžia si to

Max Verstappen obsadil na Veľkej cene Španielska tretie miesto. Podľa vlastných slov mu bolo jasné, že na Mercedes mať nebude, takže de facto vybojoval také malé víťazstvo. Bol najlepší zo zvyšku sveta.

"Boli to dobré preteky," povedal Holanďan. "Štart bol tak trochu hektický, ale udržal som sa mimo problémov a Vettela som potom predbehol na vonkajšej strane trojky. Bolo to veľmi pozitívne a od toho okamihu sme si išli svoje vlastné preteky."

"Naše tempo bolo celkom dobré, ale autá Mercedesu boli príliš rýchle. Toto však vedel asi každý, takže som veľmi rád, že som sa dostal na pódium. Tušil som, že budeme môcť bojovať s Ferrari a už v kvalifikácii to bolo veľmi tesné. O mojich pretekoch napokon rozhodlo prvé kolo a tretia zákruta, kde som predstihol Seba."

"Potom sa snažili tak tvrdo, ako len mohli, ale pochopiteľne, že aj ja som išiel naplno. Je fakt pozitívne, že som sa vrátil na pódium a že som v majstrovstvách poskočil na tretiu priečku," hovoril ďalej Verstappen.

Jednou z aktuálnych tém je aj dominancia Mercedesu. Verstappena neteší, ale akceptuje ju. "Zaslúžia si to, pretože odvádzajú fakt dobrú prácu. Musíme sa pokúsiť tvrdšie pracovať a na auto dávať lepšie veci. Tentoraz máme aspoň tretie miesto a dobré body," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac