spravy.sk spravy.sk

Binotto: Strácame v každej zákrute, možno je to aj otázka konceptu auta
zdroj: TASR/AP

Binotto: Strácame v každej zákrute, možno je to aj otázka konceptu auta

Ferrari muselo v Barcelone prehltnúť poriadne trpkú pilulku. Už po prvých štyroch podujatiach bolo dosť zrejmé, že Mercedes je v tomto roku výrazne silnejší, ale definitívne potvrdenie prišlo napokon až na okruhu Catalunya. Na tomto mieste sa v zimných testoch Ferrari ukazovalo veľmi dobre, avšak teraz to už neplatilo.

Mercedes bol omnoho rýchlejší a v kvalifikácii svojmu súperovi nadelil viac ako osem desatín sekundy. V pretekoch bol potom rozdiel možno ešte výraznejší, ale ťažko povedať o koľko: strieborní totiž väčšinu podujatia zjavne nešli naplno.

"Ešte predtým, ako budem posudzovať náš výkon, chcem zložiť kompliment Mercedesu," povedal šéf Ferrari Mattia Binotto. "V doterajšom priebehu sezóny boli ozaj veľmi silní a zaslúžia si uznanie. Pracujú veľmi dobre a veľmi tvrdo, takže to nie je prekvapujúce."

"Ale myslím si, že aj my vieme pracovať veľmi tvrdo a veľmi dobre. Sezóna pokračuje a nikdy sa nevzdávame, taký je náš prístup. Na tomto podujatí sme sa mohli veľa naučiť. Z týchto pretekov sme sklamaní a rovnako aj z nášho výkonu. Dúfali sme, že predvedieme viac."

Scuderia priniesla do Španielska nový motor i aerodynamické vylepšenia, ale aj keď sa osvedčili, na Mercedes to nestačilo. Binotto potvrdil, že "fungovali dobre", no auto má zjavne iný problém.

"Veľa času strácame v každej zákrute, nie len v poslednom sektore," skonštatoval. "V každej jednej zákrute sme pomalí a máme dosť veľkú nedotáčavosť. Nie je to len o prítlaku, je v tom viac. Musíme to poriadne rozanalyzovať a pochopiť."

"Akékoľvek predčasné závery z tohto dňa by neboli správne. Potrebujeme niekoľko dní na poriadnu analýzu a na to, aby sme sa všetko pokúsili pochopiť. Je to otázka balansu, otázka prítlaku a možno aj konceptu auta. Zatiaľ na to odpoveď nepoznáme, takže hlbšie by som ísť nechcel," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac