spravy.sk spravy.sk

Hamilton: Možno je to najsilnejší tím, aký tu kedy bol
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Možno je to najsilnejší tím, aký tu kedy bol

Mercedes vybojoval päť dvojitých víťazstiev po sebe, čo sa na začiatku sezóny nepodarilo ešte nikdy nikomu. Keď sa prehrabeme celou históriou Formuly 1, nájdeme len ďalšie štyri prípady, v ktorých jeden tím vybojoval päť "double" v rade.

Medzi Belgickom a Holandskom 1952 to bolo Ferrari, ktorému sa to podarilo aj medzi Maďarskom a Japonskom 2002. Mercedes to už dokázal medzi Malajziou a Monakom 2014, medzi USA 2015 a Austráliou 2016 a následne aj v úvode tohto ročníka. A séria môže pokračovať.

"Máme fantastické auto," skonštatoval aktuálny líder majstrovského poradia Lewis Hamilton. "Pri pracovnom okne týkajúcom sa môjho jazdeckého štýlu síce nerobí vždy to, čo by som chcel, ale je to najlepšie auto, aké sme doposiaľ postavili."

"Určite sme nečakali, že vstúpime do sezóny a vyhráme prvých päť veľkých cien. Pre všetkých je to mimoriadne povzbudzujúce. Každý ide absolútne naplno a je skvelé vidieť to. Máme tu ozaj fenomenálny tím ľudí."

"Keď sa pozriem na inžinierov, tak vidím, že nikto z nich nie je prehnane sebavedomý. Všetci sedia a diskutujú, v čom by sme mohli byť lepší. Preberajú veci, ktoré vieme vylepšiť a sledujú to, čo ostatné tímy možno nerobia. Neprestajne sa bavia o tom, ako môžeme byť lepší," pokračoval päťnásobný majster sveta.

"Konštruktívna kritika im nevadí," hovoril ďalej Lewis Hamilton, podľa ktorého si inžinieri nevezmú nič osobne a sú pripravení zlepšovať sa. "A ako máte možnosť vidieť, je to najsilnejší tím na scéne. Možno aj najsilnejší tím, aký tu kedy bol. A bude veľmi ťažké prerušiť to."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac