spravy.sk spravy.sk

Bottas tvrdí, že v pretekoch nebol pomalší ako Hamilton
zdroj: TASR/AP

Bottas tvrdí, že v pretekoch nebol pomalší ako Hamilton

Valtteri Bottas bol v kvalifikácii na Veľkú cenu Španielska lepší ako Lewis Hamilton a vybojoval si právo štartu z prvého miesta. Odpich z roštu však nemal ideálny a o svoju pozíciu prišiel.

Rozhodlo sa na prvých metroch a potom už nemal šancu; bolo mu jasné, že v Barcelone sa nedá predbiehať a Hamilton si tak svoje vedenie udrží. Tak k tomu následne aj pristúpil a z narastajúceho náskoku svojho kolegu si nerobil ťažkú hlavu.

"Môj pocit je taký, že medzi nami dnes nebol žiadny rýchlostný rozdiel. Taký je môj pocit," skonštatoval Bottas. "Viem, aký je rozdiel v tom, ak jazdíte na prvom mieste - svoje jazdné tempo viete kontrolovať a v čistom vzduchu si aj pneumatiky manažujete presne tak, ako potrebujete."

"Na takomto type okruhu sa to stará o veľký rozdiel. Cítite, že aj keď ste o štyri sekundy za súperom, tak sa v zákrutách viac kĺžete. Niečo také pritom nepotrebujete, pretože gumy budú o chvíľu hotové. Ohľadom pretekového tempa teda nie som znepokojený. Podľa mňa bola naša rýchlosť v zásade identická. Išlo hlavne o to, kto bude prvý po prvej a druhej zákrute."

Fín následne pripomenul, že o vedenie v Číne prišiel sčasti aj vlastnou chybou, ale v Barcelone nie. "V Šanghaji som cítil, že som to mohol zvládnuť inak, ale tu? Tu by som to opäť spravil úplne rovnako."

"Prešetrujeme, čo sa to stalo. Na spojke sme rozhodne zaznamenali určité vibrácie a abnormálne správanie, kvôli čomu som pred prvou zákrutou stratil pár metrov. Z pohľadu jazdca to človeka hnevá, ale môže sa to stať. Viem, že tím to napraví a už sa to nezopakuje."

"Ako som už povedal, nebudem viniť žiadneho jednotlivca. Tieto veci sa v motoršporte bohužiaľ stávajú," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac