spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Máme dobré auto, ale Mercedes je rýchlejší úplne všade
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Máme dobré auto, ale Mercedes je rýchlejší úplne všade

Max Verstappen skončil v Barcelone na treťom mieste, pričom ho zdolali len dvaja jazdci Mercedesu. Celkom otvorene uznal, že strieborní boli omnoho silnejší a jeho auto nebolo lepšie v žiadnej zo zákrut. Rozdiel medzi Mercedesom a zvyškom sveta je teda značný.

"V zásade v žiadnej zákrute nie sme lepší ako Mercedes," skonštatoval Verstappen. "Je to dobré auto... nemôžem povedať, že by bolo zlé! Ale aktuálne je od nás Mercedes rýchlejší úplne všade."

"V stredne rýchlych a rýchlych zákrutách je to dosť podobné, ale ide aj o množstvo prítlaku, ktoré do jednotlivých víkendov nasadíte, takže ťažko povedať. Na tejto trati boli veľmi rýchli v pomalých zákrutách, čo je zvyčajne veľmi dobrým signálom aj pre Monako," dodal Holanďan.

Ferrari dokázalo byť Mercedesu v prvých dvoch barcelonských sektoroch pomerne vyrovnané, ale už sobota potvrdila, že v tom treťom stratilo viac ako šesť desatín. A to je obrovská porcia času. V prípade Red Bullu boli tie pomery iné, ale celkovo vyznievali podobne negatívne.

"Mercedes odviedol výbornú prácu z toho pohľadu, že v danej časti okruhu dostal z auta maximum výkonu," pridal pár slov šéf Red Bullu Christian Horner. "My na druhej strane na tom ešte nie sme optimálne po stránke toho, ako by sme chceli byť z hľadiska nových pravidiel a pneumatík. Tento víkend sme však dosiahli pokroky a dúfajme, že ďalšie budú nasledovať."

Angličan okrem toho povedal, že Red Bull bol na okruhu Catalunya určite rýchlejší ako Ferrari. "Maxovo prvé kolo bolo vynikajúce. Stavili sme na agresívnu stratégiu (dve zastávky, pozn. red.), ale rozhodne sme mali rýchlosť na to, aby sme zdolali Ferrari."

"Vzhľadom na to, kde sme boli počas testov pred ôsmimi či deviatimi týždňami, je podľa mňa veľmi povzbudzujúce, že sme tú stratu stiahli a autu dokázali dať takýto výkon. Teraz sa musíme zakoncentrovať na to, aby sme zmenšovali stratu na Mercedes," upozornil Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac