spravy.sk spravy.sk

V utorok sa dočkáme potvrdenia návratu VC Holandska
zdroj: Red Bull Racing

V utorok sa dočkáme potvrdenia návratu VC Holandska

V sezóne 2020 sa do kalendára Formuly 1 vráti Veľká cena Holandska. Stane sa tak po dlhočiznej 35-ročnej absencii. Oficiálne potvrdenie návratu okruhu Zandvoort sa uskutoční už v utorok, pričom VC Holandska dostala termín 10. máj 2020.

"O oznámeniach dopredu neinformujem," povedal šéf F1 Chase Carey pre BBC Sport, ale následne bol veľmi konkrétny: "Oznámime to až keď to oznámime v utorok." Áno, trochu krkolomná veta, ale veľavravná.

Je celkom zrejmé, že Formula 1 chce vyťažiť z obrovského boomu, ktorý okolo seba rozpútal Max Verstappen. "Oranjes" tradične naplnia tribúny v Belgicku a mnoho ich chodí aj do Rakúska, Nemecka i ďalších štátov, takže v Holandsku bude takmer s určitosťou vypredané.

Okrem Zandvoortu do kalendára pribudne aj vietnamský Hanoj, nuž a Carey už avizoval, že dve podujatia nás opustia. Zmluvy sa končia Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Mexiku a Španielsku, pričom Silverstone a Monza už majú nové kontrakty takmer dohodnuté.

"Máme päť okruhov, s ktorými musíme predĺžiť zmluvy," potvrdil Carey. "Pár z nich je už v princípe dohodnutých. S ostatnými vedieme konštruktívne rozhovory..."

Okrem toho sa špekuluje aj o tom, že VC Brazílie sa v budúcom roku presunie z Interlagosu do Rio de Janeira. Tu je však problém s tým, že doterajšie dejisko má ešte ročnú zmluvu.

Návrat Holandska potešil hlavne ľudí v Red Bulle Racing. "Myslím si, že pri popularite Verstappena bude Veľká cena Holandska obrovská," skonštatoval šéf tohto tímu Christian Horner. "Pre Formulu 1 je to podľa mňa pozitívne."

Okruh v Zandvoorte je však koncipovaný tak, že predbiehanie na ňom bude asi poriadne náročné. Avšak ak nahradí Barcelonu, tak horšie to byť asi ani nemôže. "Podľa mňa bude úžasné vidieť tam to množstvo fanúšikov. Kto chce ísť, mal by si čo najskôr rezervovať hotel," usmial sa Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac