spravy.sk spravy.sk

Jos Verstappen: Mercedesu sa aktuálne nikto nevyrovná
zdroj: Red Bull Racing

Jos Verstappen: Mercedesu sa aktuálne nikto nevyrovná

Red Bull sa v úvode sezóny ukazoval ako tretí najlepší tím, ale v Barcelone sa už dostal na úroveň Ferrari. V kvalifikácii síce ešte nie, no v pretekoch sa Max Verstappen vyšvihol pred oboch pretekárov Scuderie a získal pätnásť bodov.

"Opäť raz vyťažil maximum," povedal jeho otec Jos v rozhovore pre nemeckú verziu Motorsport.com. "Mercedesu sa aktuálne nikto nevyrovná. Tretie miesto bolo teda maximom a aj sme ho dosiahli."

Bývalého pretekára prekvapil úpadok Ferrari. Po testoch ho podľa vlastných slov "nečakal", pretože monopost SF90 sa ukazoval byť mimoriadne silný. Tentoraz to na rovnakom okruhu už neplatilo.

Red Bull naopak vývojovo celkom solídne napredoval a dosiahol pokroky. "Urobili dobrú prácu," pochválil Verstappen starší ľudí z Red Bullu. "Pri vývoji však musíme byť ešte lepší a ešte šikovnejší."

Na Mercedes to zatiaľ ani náhodou nestačí a tento tím má na svojom konte už päť dvojitých víťazstiev. "Myslím si, že každý by bol radšej, ak by všetky preteky nevyhrával jeden tím. Takto je to trochu monotónne."

A iné to bohužiaľ nebude asi ani v Monte Carle. "Keď sa pozrieme na tretí barcelonský sektor, tak vieme, že Mercedes bude veľmi rýchly. Myslím si, že aj v Monaku budeme za nimi," dodal Jos Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jos Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac