spravy.sk spravy.sk

Hamilton: V sobotu to bola tak trochu nočná mora
zdroj: TASR/AP

Hamilton: V sobotu to bola tak trochu nočná mora

Lewis Hamilton po nevydarenej sobote v nedeľu udrel presne tak, ako ho poznáme. Zvládol štart a súperom už nedal šancu; jazdil to, čo potreboval, zaznamenal aj najrýchlejšie kolo a predral sa do čela majstrovského poradia.

"V sobotu to bola tak trochu nočná mora," uviedol po pretekoch. "Ale pretekové tempo bolo z môjho pohľadu všeobecne celkom dobré. V pretekoch som sa cítil ozaj dobre a komfortne."

"Keď som teraz opustil garáž a išiel som absolvovať kolá smerom na štartový rošt (môže ich byť aj viac, ak jazdci prejdú cez boxovú uličku, pozn. red.), tak som so svojim balansom ešte nebol veľmi spokojný. Musel som vykonať niekoľko zmien a trochu aj upraviť môj jazdecký štýl, ale v pretekoch to napokon zafungovalo."

"Nepôjdem do detailov týkajúcich sa toho, prečo to nefungovalo po stránke jedného kola. To by totiž chcelo viac času," skonštatoval Hamilton. "Zvyčajne som v spolupráci s pneumatikami veľmi dobrý. Myslím si, že teraz mám v tomto smere určitú slabinu, ale isto sa to dá napraviť. Jednoducho to musím odhaliť a práve tomu budem venovať svoje úsilie."

Mercedes vyhral všetkých päť doterajších podujatí a vo všetkých prípadoch obsadil v pretekoch aj druhé miesto, čím vyrovnal historicky najlepšie série Formuly 1. Šesť dvojitých víťazstiev po sebe ešte nikdy nikto nezískal.

"Bol by som radšej, ak by bojovali s nami," povedal Hamilton o Ferrari. "Radšej mám také preteky ako Bahrajn, kde boli v prvom rade. Milujem to. Hlavne ak sme istým spôsobom premiešaní... V posledných rokoch sme to aj mali a z pohľadu jazdca i tímu je omnoho lepšie, keď bojujete s iným tímom."

"Ak sa z toho stáva internejšia záležitosť, tak už to nie je také vzrušujúce, ale na druhej strane je to pre jazdca aj tak mimoriadne vyzývavé. I tak musíme odviesť svoju robotu," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac