spravy.sk spravy.sk

Výsmech F1 z Kanady: Nuda
zdroj: TASR/AP

Výsmech F1 z Kanady: Nuda

Vyzerá to tak, že vo Formule 1 máme "zarobené" na jednotvárnu sezónu. Prvé štyri podujatia to ešte síce úplne neukazovali (aspoň nie všetky), ale Barcelona dosť jasne naznačila, že Mercedes je napokon predsa len o triedu pred ostatnými.

Značnú časť fanúšikov zmáha frustrácia, pretože niečo podobné Formula 1 zažíva v zásade už od roku 2014. Ferrari sa Mercedesu dokázalo vyrovnať len v prvej časti minulého ročníka, ale po letnej prestávke bolo všetko opäť po starom. Strieborní boli zasa o krok vpredu.

Zaujímavý komentár k téme sa objavil na kanadskej stránke wheels.ca

"Nebudem mrhať svojim časom, energiou a priestorom, aby som sa venoval nedeľným pretekom Formuly 1 v Španielsku, pretože ich vyhral pretekár Mercedesu (Lewis Hamilton), ktorý porazil ďalšieho pretekára Mercedesu (Valtteriho Bottasa) a tretí skončil pretekár Red Bullu (Max Verstappen)," uviedol autor Norris McDonald. "Sebastian Vettel a Charles Leclerc z Ferrari skončili na štvrtom a piatom mieste. Štartovali ako 1, 2, 3, 4, 5 a skončili 2, 1, 4, 3, 5. Fíha!"

"Viem, že Formula 1 má určitú mystickosť. Sú tam, údajne, najlepší jazdci pretekárskeho sveta a ich vývojové rozpočty zahanbia ešte aj rozpočet NASA. Preteky navštevujú nádherní ľudia. Neskutočné miesta ako Monte Carlo, Šanghaj a Montreal sa starajú o neskutočné výhľady. Formula 1 má takmer všetko... okrem dobrého pretekárskeho športu."

"Preteky sú nudné. Áno, existujú aj výnimky, ale vzrušenie zvyčajne trvá od zhasnutia štartových svetiel po prvú či druhú zákrutu. A to je všetko. Neuveriteľná predohra... a je koniec. Skoro ako sex," zasmial sa McDonald, podľa ktorého boli v Barcelone vzrušujúce len štart a reštart pretekov.

"IndyCar takýto problém nemá. Ani náhodou. Ak ste nevideli sobotňajšiu grand prix v Indianapolise, tak ste prišli možno o jedny z najvzrušujúcejších pretekov všetkých sérií za celé roky. Malo to všetko. Tesné a tvrdé pretekárske súboje, v ktorých sme vedľa seba videli tri, štyri či dokonca aj päť áut. Jazdilo sa v suchu i za mokra. Tieto preteky mali všetko," dodal Norris McDonald.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac