spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Zandvoort je späť! (VIDEO)
zdroj: Red Bull Content Pool

Potvrdené: Zandvoort je späť! (VIDEO)

Formula 1 v utorok predpoludním oficiálne potvrdila návrat na okruh Zandvoort. Stane sa tak už v budúcom roku, kráľovská motoristická trieda sa do Holandska vráti 10. mája 2020.

Okruh Zandvoort leží približne 30 kilometrov od centra Amsterdamu. Nachádza sa na holandskom pobreží a v minulosti sa tam pravidelne súťažilo v rokoch 1952 až 1985; v kalendári za toto obdobie chýbal len štyrikrát, a to v rokoch 1954, 1956, 1957 a 1972.

Holandsko patrí medzi pomerne malé krajiny, ktoré pre Formulu 1 ako globálny šport neskôr neboli príliš zaujímavé. Prišiel však vzostup Maxa Verstappena a neuveriteľný "boom" športu na tomto území, čo ľudí z Liberty Media primälo k proaktívnym krokom.

V budúcom roku teda do kalendára pribudnú dve podujatia; Holandsko a Vietnam. Tým pádom by sme mohli poskočiť až na počet 23 veľkých cien, avšak niektoré preteky by mali z formulového rozpisu vypadnúť. Najhoršie vyzerá situácia Španielska, Nemecka a Mexika.

Oficiálne tlačové stanovisko informovalo o tom, že Zandvoort pribudne do kalendára "na minimálne tri roky". Pôjde v poradí o 31., 32. a 33. Veľkú cenu Holandska.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Holandsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac