spravy.sk spravy.sk

Wurz o Mercedese: Už sú lídrami aj po stránke šasi a aerodynamiky
zdroj: TASR/AP

Wurz o Mercedese: Už sú lídrami aj po stránke šasi a aerodynamiky

Alexander Wurz nie je príliš spokojný so situáciou, ktorá sa vo Formule 1 aktuálne vyvinula. Mercedes je ďaleko pred ostatnými a vyzerá to na jednotvárnu sezónu.

"Ich nadradenosť je ešte vyššia, ako bola v minulom roku," povedal Wurz, ktorého slová cituje Speedweek. Súčasne pripomenul, že teraz to už rozhodne nie je len o motore, ale: "Už sú lídrami aj po stránke šasi a aerodynamiky. Nuž a okrem toho zvládajú vždy optimálne aj pretekovú taktiku, čo sa ostatným nedarí."

A čo s tým môže konkurencia spraviť? Ako možno situáciu zmeniť? "Posvietiť si musia na všetky detaily. Každú mikrosúčiastku treba optimalizovať. Okrem toho treba skúsiť všetky možné simulácie a po stránke auta spochybňovať všetko, čo sa len dá. Nuž a potom na to reagovať."

Konkurenti z Ferrari a Red Bullu zaostávajú. Ferrari pravdepodobne hlavne v aerodynamike, Red Bull zasa v motore. "Honda ešte nie je na úrovni Mercedesu, ale ich napredovanie je viditeľné," skonštatoval Alex Wurz.

Podľa všetkého to vyzerá tak, že napínavosť sezóny môže zachrániť len Valtteri Bottas. Ak by sa Lewisovi Hamiltonovi dokázal dlhodobo vyrovnať a vedel by ho potrápiť, fanúšikovia by sa nemuseli nudiť. Zatiaľ však ťažko povedať, či to tak bude.

"Má na to a môže bojovať o titul. Schopnosti na to má. V minulom roku mal technickú smolu a v tíme ešte nebol natoľko etablovaný. V zime sa optimálne pripravil, v tíme je už ako doma a po víťazstvách z Melbourne a Baku jazdí s veľkým sebavedomím."

Ak by sa mu dlhodobo darilo ukazovať kvalitu, mohol by narušiť Hamiltonovo pohodlie, čo by teoreticky mohlo viesť aj k psychologickým hrám. "Prvé malé podpichovačky sme si už všimli a čím silnejší Bottas bude, tým viac bude Hamilton reagovať," dodal Alexander Wurz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alexander Wurz

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac