spravy.sk spravy.sk

Latifi sa chce dostať do F1, Kubicova stolička sa trasie
zdroj: Williams

Latifi sa chce dostať do F1, Kubicova stolička sa trasie

Williams nasadil do oboch testovacích dní Nicholasa Latifiho. Jeho otec je miliardár, ktorý si kúpil podiel v tíme, takže príležitosť pre 23-ročného mladíka je logická. Má však aj značnú pretekársku kvalitu, pretože aktuálne vedie v šampionáte F2; má 93 bodov a druhý Luca Ghiotto "len" 67.

"Mojim cieľom je určite to, aby som sa dostal do Formuly 1," povedal Kanaďan po utorňajších jazdách. "Aktuálne je však môj program v F1 len dodatkom k F2, ktorá má prioritu."

Latifi už pôsobil v pozícii testovača Renaultu i Force Indie, ale aktuálne to s ním vyzerá najlepšie. Robert Kubica podáva veľmi biedne výkony a napríklad "Le Journal de Montreal" už písal o tom, že Latifi ho čoskoro nahradí. 

Sám však o týchto veciach nechcel špekulovať: "Ešte je príliš skoro a za mnou sú len tri súťažné víkendy Formuly 2. Sezóna je ešte dlhá. Dúfam však, že si formu udržím a šampionát vyhrám. Ak sa mi to podarí, mohol by som byť v dobrej pozícii na to, aby som sa v budúcom roku dostal do F1. Keď sa pozriete na posledné roky, tak všetci šampióni F2 sa dostali nahor."

Predchádzajúcimi víťazmi F2, respektíve GP2, boli Jolyon Palmer (2014), Stoffel Vandoorne (2015), Pierre Gasly (2016), Charles Leclerc (2017) a George Russell (2018). Všetci spomenutí sa dostali aj do Formuly 1, ako poslednému sa to teda nepodarilo ešte Fabiovi Leimerovi (2013).

"Vďaka tomu som v dobrej pozícii, ale u Pierra či Stoffela sme videli, že do F1 sa im nepodarilo dostať okamžite. Ak by som tieto majstrovstvá vyhral, tak by som to chcel zvládnuť okamžite, aby som nemusel ísť nejakou obchádzkou," dodal Nicholas Latifi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac