spravy.sk spravy.sk

Bottasova spojka bola vraj v poriadku
zdroj: TASR/AP

Bottasova spojka bola vraj v poriadku

Valtteri Bottas skončil na Veľkej cene Španielska druhý za Lewisom Hamiltonom. V kvalifikácii bol najrýchlejší, ale štart mu nevyšiel úplne optimálne a prepadol sa na druhé miesto, ktoré mu už ostalo.

Sám sa tomu po pretekoch čudoval a hovoril o zvláštnom správaní spojky. Niečo také vraj ešte nezažil a aj keď nechcel nikoho v tíme obviňovať, bolo z neho cítiť značnú nespokojnosť. Podľa lídrov Mercedesu však bola spojka v poriadku.

"Myslíme si, že tu išlo o nedostatok gripu na tej strane, na ktorej bola pole position," povedal športový riaditeľ Mercedesu Ron Meadows v uverejnenom videu. "Keď sa pozriete na podporné preteky, tak sa viackrát stalo, že lepší štart ako jazdec na pole position mal druhý pretekár, alebo dokonca aj tretí či štvrtý."

Tieto slová potvrdil aj šéfinžinier Mercedesu Andrew Shovlin: "Pretočia sa vám kolesá, pričom keď sa prešmykujú kolesá, tak sa prešmykuje aj spojka. Je to v určitej interakcii."

"Počas tohto týždňa sa na to ešte raz dobre pozrieme, aby sme to pochopili," pokračoval Shovlin. "V tejto chvíli si však myslíme, že hlavný problém sa týkal gripu a nie nejakého problému auta."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac