spravy.sk spravy.sk

Horner o aktuálnej sezóne: Šampionát Mercedesu
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner o aktuálnej sezóne: Šampionát Mercedesu

Christian Horner po Veľkej cene Španielska skonštatoval, že aktuálny ročník je do veľkej miery len šampionátom Mercedesu. Nemecký výrobca získal so svojim tímom už päť dvojitých víťazstiev a totálne dominuje.

"Myslím si, že do veľkej miery je to šampionát Mercedesu," skonštatoval Horner. "Po piatich pretekoch to dobre vidieť aj na bodoch, na maximálny možný počet im chýbajú len tri."

"Ale ročník je veľmi dlhý a ideme preteky po pretekoch. Doposiaľ predvádzali ozaj dominantné výkony. V Barcelone boli silní vždy, ale teraz majú už päť dvojitých víťazstiev, čo je mimoriadne dominantné."

Môžu strieborní vyhrať všetkých 21 veľkých cien? "Pochybujem," odpovedal Christian Horner. "Dvadsaťjeden podujatí... a získať v nich dvadsaťjeden víťazstiev, hmm. Nikdy nehovor nikdy, ale to by bolo niečo obrovské."

Mercedes je podobne silný už šiesty rok a nikto nevie, kedy sa jeho nadvláda skončí. Angličan však k tejto situácii a tomuto konštatovaniu pristupuje s pokojom.

"Každý je zdolateľný. Formula 1 je o tímovej práci, máme tu najväčšie tímy sveta. Mercedes je aktuálne na vrchole vlny, ale to nikdy netrvá večne. Naša úloha spočíva v tom, aby sme sa postarali o to, že budeme mať všetky správne nástroje i schopnosti na to, aby sme ich v blížiacich sa rokoch potrápili."

V rokoch 2010 až 2013 bol podobne silný Red Bull, avšak nebolo to také výrazné, ako dnes Mercedes. Toto Wolff čelí podobným otázkam, ako vtedy Horner. Jeho tím vraj robí Formulu 1 nudnou.

"Nie je našou úlohou znepokojovať sa týmito slovami. My vedieme tím a sme zodpovední len za rýchlosť našich áut. Pochopiteľne, že v našom vnútri je aj fanúšik a tu už môže vznikať určitý konflikt. Chceme, aby to bolo vzrušujúce."

"Najvzrušujúcejší šampionát, ktorý sme vyhrali, bol v roku 2010. Vtedy sa v posledných pretekoch rozhodovalo medzi Alonsom, Hamiltonom a našimi dvoma jazdcami. A rovnako aj v roku 2012, keď sme bojovali s Fernandom," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac