spravy.sk spravy.sk

Brown o Indy 500: Môžeme vyhrať? Áno môžeme
zdroj: McLaren

Brown o Indy 500: Môžeme vyhrať? Áno môžeme

Tím McLaren má pred sebou obrovskú výzvu. Jeho šéfovia si totiž zaumienili, že pomôžu Fernandovi Alonsovi vyhrať prestížne preteky 500 míľ Indianapolis. Stajňa tak na tohtoročnom podujatí predstaví vlastné auto s jedným jazdcom a s jednou ambíciou zvíťaziť.

Výzva to je obrovská. Keď sa Alonso v Indianapolise pokúšal o menšiu senzáciu v roku 2017, mal za sebou omnoho skúsenejších ľudí. Pretekal v spolupráci s Andretti Autosport, ktorých partnerom v sérii IndyCar je dodávateľ motorov Honda. Japonská automobilka však zrejme odmietla opäť podporiť Alonsa, a tak sa Fernando bude musieť spoľahnúť na motory Chevrolet, technickú podporu McLarenu a spoluprácu s tímom Carlin.

Svedkom jeho snaženia bude aj súčasný športový riaditeľ stajne, Gil de Ferran. Ten pomáhal Alonsovi aj v roku 2017 v úlohe poradcu. „Pre McLaren je to určite veľký krok vpred,“ povedal de Ferran pre Motorsport.com. „Chce to veľké úsilie, najmä preto, že bojujeme na dvoch frontoch, vo Formule 1 aj Indy. Musíme sa uistiť, že to nebude znamenať problémy pre jeden z našich programov.“

„Samozrejme, výzva je to obrovská, čo si dobre uvedomujeme. Tomuto programu sa venovalo niekoľko skvelých ľudí, ale stmeliť tím dokopy chce čas. Nikdy to nie je jednoduché,“ povedal víťaz Indy 500 z roku 2003.

„Postavíme sa proti veľmi dobrým tímom, ktoré spolu pracujú dlhé roky a sú dobre znalé pomerov. Viem to, pretože som bol ich súčasťou. Túto výzvu nepodceňujeme. Snažíme sa do toho dať všetko a uvidíme,“ uzavrel de Ferran.

Veľmi otvorene sa k celej výzve stavia aj najvyšší šéf McLarenu, Zak Brown. Ten si uvedomuje, že sila súperov spočíva najmä v ich skúsenostiach. „Myslím, že to je veľká úloha, no podľa mňa sme pracovali tvrdo. V roku 2017 sme boli partnermi s Michaelom Andrettim, ktorého tím má za sebou veľa úspechov. Vybudovať novú stajňu je omnoho ťažšie.“

„Tieto preteky sú však tak trochu lotériou, takže nemôžeme vopred vyvodzovať žiadne závery. Pre nás to však nebude ľahké. Môžeme vyhrať? Áno môžeme. Ale bude to sakramentsky náročné. Najprv však treba premyslieť, ako sa dostať cez kvalifikáciu tento víkend,“ povedal Brown. Ten sa tiež vyjadril, že ešte nie je isté, či bude program McLarenu na americkom kontinente pokračovať alebo bude po tohtoročnej misii ukončený.

Pripomíname, že preteky sa uskutočnia budúci víkend, 26. mája.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac