spravy.sk spravy.sk

Sette Camara bol z premiéry v McLarene nadšený. Auto sa však zastavilo už po devätnástich kolách
zdroj: McLaren

Sette Camara bol z premiéry v McLarene nadšený. Auto sa však zastavilo už po devätnástich kolách

Sérgio Sette Camara je čoskoro 21-ročný testovací a vývojový pilot McLarenu. Krátko bol aj členom akadémie Red Bullu. Aktuálne preteká vo farbách tímu DAMS v juniorskej Formule 2. Vlani sa v najprestížnejšom šampionáte mladých jazdcov umiestnil na solídnej šiestej priečke. Tento rok chcel viac, no už po troch podujatiach sezóny bol nútený svoje ambície prehodnotiť.

Po vydarenej úvodnej Veľkej cene Bahrajnu začal rodák z Belo Horizonte strácať. Keď sa mu teda naskytla príležitosť vyskúšať si v Barcelone monopost Formuly 1, samozrejme neváhal. V stredu teda absolvoval za volantom MCL34 svoju premiéru. Tá sa síce neskončila ideálne, no mladý Brazílčan víta každú príležitosť. Skúsenosti s autom Formuly 1 totiž v juniorských sériách môžu mať cenu zlata.

„Moje celkové hodnotenie bude záležať od výsledkov vo Formule 2, ktoré nie sú práve dobré. Moje sústredenie teda ide týmto smerom,“ povedal aktuálne šiesty muž poradia F2. „Akákoľvek interakcia s tímom Formuly 1 predstavuje bonus do môjho hodnotenia. Len sa snažím odviesť to najlepšie, čo vo mne je.“

„Počas testov vyhľadávajú tímy konzistentnejších, vyspelejších pilotov, ktorí sú garanciou produktívneho testu,“ povedal Sette Camara, ktorého slová cituje CRASH.net. „Je dobré byť v tejto spoločnosti. Ak sa totiž v budúcnosti ocitnem bez väčších príležitostí, budem dobrou voľbou pre takúto úlohu.“

Camara sa v tejto sezóne ocitol v jednom tíme s Nicholasom Latifim, ktorý je priebežným lídrom šampionátu. Kanadský pilot má pred tímovým kolegom náskok už priepastných 60 bodov a sezónu má rozbehnutú vskutku fantasticky. Po dvojitom pódiu v Bahrajne dokázal Sette Camara v ďalších štyroch pretekoch bodovať len raz. Brazílčan v dôsledku toho priznal, že bol nútený prehodnotiť svoje ambície.

„Myslím, že prehodnocovať svoje ciele je dôležité. V prípade, že dostanem šancu bojovať o titul ich prehodnotím opäť. No od začiatku sezóny sa moja pozícia zmenila,“ povedal Sette Camara. „Koniec koncov, nejde ani tak o body, ale aký dojem zanechám. Musím znovu získať dôveru v auto a v tím, a to je dlhý proces.“

„Je dôležité trochu zmierniť svoje očakávania a potom ich prinavrátiť. Ak by som znovu dostal príležitosť bojovať o titul, uvedomím si to. Teraz však potrebujem opäť získavať body a znovunadobudnúť dôveru,“ uzavrel Brazílčan.

Svoju smolu si však zdá sa preniesol aj do kokpitu Formuly 1. Jeho stredajší program s McLarenom sa skončil predčasne, keď bol v tretej zákrute nútený auto odstaviť, čo znamenalo vyvesenie červených vlajok. Jeho premiéra v F1 tak trvala len devätnásť kôl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac