spravy.sk spravy.sk

Fernando Alonso mal počas testov pred Indy 500 nehodu (+VIDEO)
zdroj: NTT IndyCar Series

Fernando Alonso mal počas testov pred Indy 500 nehodu (+VIDEO)

Jeden z najdôležitejších pretekov kariéry dvojnásobného majstra sveta sa nezačína dobre. Tento víkend čaká španielskeho matadora kvalifikácia, aj preto majú preňho testy, ktoré sa odohrávajú v týchto dňoch enormný význam. Dnešný program však nedopadol dobre.

Pri výjazde z tretej zákruty bol príliš „široký“ škrtol o múr a potom bol už len pasažierom vo vlastnom aute. Nasledoval tvrdý náraz na protiľahlú bariéru. Alonso síce na vysielačku tímu nereagoval, no z auta vyšiel po vlastných.

Fernando včera odjazdil počas tréningu 50 kôl, no potom ho z hry vyradil problém s elektronikou. Dnes absolvoval len 46 a dosiahnutá rýchlosť činila 225,433 míľ za hodinu, čo je asi 360 kilometrov za hodinu. Aby dokázal v kvalifikácii zajazdiť dobrý výsledok, bude musieť určite pridať.

„Bola to moja chyba. Precenil som priľnavosť v tretej zákrute. Veľmi sa ospravedlňujem tímu aj chlapcom, ktorí teraz musia pracovať. Poučil som sa. Vrátime sa silnejší, buď ešte dnes alebo zajtra,“ pozdravil Alonso svojich fanúšikov prostredníctvom oficiálneho profilu na Instagrame.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac