spravy.sk spravy.sk

Sainz: Ťažko prilákate ľudí, keď výsledok pretekov je vždy rovnaký
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz: Ťažko prilákate ľudí, keď výsledok pretekov je vždy rovnaký

Pri štarte Veľkej ceny Španielska v Barcelone bolo vidieť, že hlavná tribúna vôbec nebola zaplnená. Bolo tam veľké množstvo prázdnych miest. Organizátori napokon informovali o návšteve takmer 90 000 ľudí, ale vôbec to tak nevyzeralo.

Vyzerá to tak, že okruh Catalunya o svoje miesto v kalendári príde. V krajine po odchode Fernanda Alonsa nie je taký boom, ako zvykol byť, nuž a priamym nástupcom týchto pretekov by mal byť Zandvoort. Katalánci sa síce ešte nevzdávajú a chcú si nájsť miesto v kalendári, jednoduché to však nebude.

"Bola by to škoda, ak by sme prišli o veľkú cenu," povedal jediný aktuálny španielsky zástupca Carlos Sainz pre Autosport. "Podľa mňa sa všetci zhodneme na tom, že hlavne potrebujeme vytvoriť lepšiu šou. Ľudia sem neprídu pre to, aby vždy videli rovnaký výsledok a aby videli vyhrať rovnakých ľudí. Potrebujeme vidieť niečo viac. Na pódium sa musí vedieť dostať viac ľudí, rôzni piloti musia vyhrať, F1 musí byť atraktívnejšia."

Od minuloročnej Veľkej ceny Nemecka vyhral Mercedes trinásť zo šestnástich podujatí, pričom až v jedenástich prípadoch sa tešil Lewis Hamilton. V úvode tohto ročníka vybojovali strieborní päť dvojitých víťazstiev po sebe a zo strany fanúšikov už cítiť výrazné znechutenie.

Sainza potešilo, že jeho tribúna bola v Barcelone plná, ale nemá príliš širokú fanúšikovskú obec. "A nezabúdajme, že ľudia sem chodia z celej Európy. Podľa mňa uvidíme - možno s výnimkou Británie, kde sú všetci do F1 šialení - že je veľmi ťažké prilákať ľudí na okruhy, keď neprestajne vyhrávajú tí istí pretekári a vždy máme rovnaké výsledky. V zásade vopred vieme, čo sa stane v každých pretekoch," dodal Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac