spravy.sk spravy.sk

S Mercedesom je rýchly aj Mazepin: Dnešok bol neskutočný
zdroj: Mercedes

S Mercedesom je rýchly aj Mazepin: Dnešok bol neskutočný

Mercedes nasadil do stredajších testov ruského mladíka Nikitu Mazepina, ktorý odjazdil s monopostom W10 celkovo 128 kôl. Bol pritom mimoriadne rýchly, pretože s časom 1:15,775 zaostal za víkendovou pole position Valtteriho Bottasa len o tri desatiny sekundy.

Treba však povedať, že mal o dva stupne mäkšie pneumatikové zmesi, ktoré cez víkend k dispozícii ani neboli. Pretekár F2 sa venoval zberu aerodynamických dát i prácam s pohonnou jednotkou. Predpoludním absolvoval dlhé jazdy, popoludní testy zamerané na výkon a kvalifikačné kolá.

"Dnešok bol neskutočný," povedal Mazepin. "Byť súčasťou tohto tímu - aj keď len na tento deň - pre mňa bolo vskutku výnimočné. Každý mladý jazdec sníva o tom, aby si zajazdil s takýmto autom a mne sa dnes tento sen splnil."

"Čo je dôležité, bol to úspešný deň a nazbierali sme väčšinu z dát, ktoré sme chceli. Nemali sme žiadne problémy a z môjho pohľadu som cítil, že som počas celého dňa konzistentný. Popoludní sme počas jázd zameraných na výkon boli konkurencieschopní a auto sa správalo skvelo," skonštatoval dvadsaťročný Mazepin.

Jediný problém prišiel tesne pred obedňajšou prestávkou. Nikita Mazepin spravil hodiny a preletel cez štrkovú zónu. Monopost však nepoškodil a popoludní s ním mohol pokračovať.

"Prvé tri štvrtiny dňa sme sa koncentrovali na aerodynamiku a testovanie vývojových noviniek týkajúcich sa pohonnej jednotky," uviedol športový šéf Mercedesu Ron Meadows. "Potom sme prepli na jednokolové výkonnostné jazdy, pričom sme Nikitovi dali rôzne špecifikácie gúm. Odviedol ozaj perfektnú prácu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac