spravy.sk spravy.sk

Magnussen si nemyslí, že Grosjean doplatil na kontakt s ním
zdroj: TASR/AP

Magnussen si nemyslí, že Grosjean doplatil na kontakt s ním

Kevin Magnussen v závere Veľkej ceny Španielska opäť raz ukázal svojský charakter. Voči tímovému kolegovi Romainovi Grosjeanovi bol veľmi tvrdý a zrodil sa aj malý "ťuk". Obaja pretekári podujatie dokončili, ale nezískali toľko bodov, ako mohli.

Za safety carom patrilo Grosjeanovi siedme a Magnussenovi ôsme miesto, takže mali vo vačku de facto desať bodov. Dánovi vyšiel reštart lepšie a dostal sa pred Francúza, ktorý mu to potom chcel vrátiť. V konečnom dôsledku však trikrát vyšiel mimo trate, poškodil si pneumatiky a predstihli ho aj Carlos Sainz a Daniil Kvjat.

Šéf tímu Günther Steiner bol nahnevaný a obom pretekárom sa prihovoril v zásade okamžite. Zdalo sa, že vinil Magnussena, ale v neskorších vyjadreniach už vystupoval pokojne. Nestaval sa na nikoho stranu.

"V konečnom dôsledku sa medzi nami nič nestalo," povedal Kevin Magnussen. "Skončil som na siedmom mieste a získal som šesť bodov, on jeden bod. Mohol ich získať viac, rýchlosť mal, ale z rôznych dôvodov tak nespravil."

"Nebolo to o tom, že to, čo sa stalo medzi mnou a ním, zapríčinilo jeho stratu bodov. Vyšiel mimo trate a vrátil sa hneď za mnou. Potom sa však prepadol aj za iných ľudí, takže to nebolo o tom, že som ho vytlačil mimo trate a kvôli tomu stratil množstvo pozícií. Takto to nebolo."

"Tvrdo sme bojovali," opisoval Magnussen dané okamihy. "Vyzeralo to tvrdšie, ako to v skutočnosti bolo. Po reštarte sme sa dostali do kontaktu, ale neviem, čo som mohol spraviť inak. A nemyslím si, že on mal nejaký záujem, aby to dopadlo takto. Trochu sme to neodhadli. Okolo bolo veľa áut a tieto veci sa po reštarte alebo v prvom kole môžu stať."

"Potom už neprišlo k žiadnemu kontaktu. Vyzeralo to horšie, lebo vyšiel mimo trate a prešiel poza ten stĺpik, ale inak sa na trať vrátil hneď za mnou a pozície stratil až v nasledujúcich kolách," dodal Kevin Magnussen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac